УКУ став українським партнером Інституту національної пам’яті з Варшави

17:27, 11 вересня 2007

Під час конференції „Релігійний простір Центрально-східної Європи - відкритість до Сходу і Заходу”, яка проходила в Українському Католицькому Університеті 9-10 вересня, ректор УКУ, отець-доктор Борис Ґудзяк та президент Інституту національної пам’яті (Варшава, Польща) Януш Куртика підписали договір про співпрацю між цими двома інституціями та створення проекту дослідження переслідувань духовенства та вірних в тоталітарних умовах Радянського Союзу та Польщі.

Як повідомили ZAXID.NET у відділі інформації та зовнішніх зв’язків УКУ, підписуючи договір про співпрацю, д-р Борис Ґудзяк зазначив, що такий договір та праця задля українсько-польського примирення останніх років є свідченням геополітичної революції, яка має сприяти оздоровленню стосунків між цими народами. На думку Януша Куртика, УКУ став добрим партнером у подібному проекті, бо тут „сильно б’є пульс дослідження історії і можливо розпочати не тільки науковий діалог, а співпрацю, яка стане важливим кроком до примирення сусідніх народів”.

Довiдка ZAXID.NET

Конференцію, що проходила у Львові та Любліні 5-10 вересня, спільно організували українська та польська комісії з Історії та християнських студій, що належать до Міжнародної комісії з історії та християнства. Учасники конференції розглянули історію та сучасний стан різних релігійних питань, які були і залишаються актуальними для Центрально-Східної Європи, яка в різні часи грала роль посередника між православ’ям і католицизмом, християнством і ісламом, Сходом і Заходом. З доповідями на конференції виступили відомі науковці з України, Польщі, Словенії, Чехії, Росії, Латвії, Німеччини, Франції, Іспанії та інших країн.