В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить українцям бути уважними при купівлі ліків, бо нерідко можна купити фальсифіковані препарати. Не замовяляти ліки на веб-сайтах, бо на них безконтрольно розповсюджують підробки. І якщо запідозрили підробку, негайно повідомили лікаря і Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.
За словами очільниці МОЗ, фальсифіковані ліки зустрічаються серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Підробляють і дуже дорогі ліки від раку, і звичайні знеболювальні.
«Проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчувають мешканці з ослабленими системами охорони здоров’я. Часто люди наражають себе на небезпеку самі — займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які безконтрольно розповсюджують підробки», - пише Уляна Супрун.
Аби не придбати підробку, слід:
1. Уважно роздивитися упаковку — чи є будь-які пошкодження або помилки в тексті.
2. Перевірити, чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Крім того, можна перевірити наявність державної реєстрації препарату на сайті Державного реєстру лікарських засобів України.
3. Оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність та перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах.
4. Якщо виникли підозри або з’явилася небажана реакція на прийом препарату — якомога швидше покажіть його вашому лікарю.
5. Обов’язково повідомляйте про підозрілу медичну продукцію в державні органи — Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України.
Очільниця МОЗ каже, що звернення обов'язково розглянуть фахівці, а за потреби проведуть лабораторне дослідження. Якщо підозра про фальсифікат підтвердиться, обіг даної серії лікарських засобів на території України заборонять.
Також Уляна Супрун не радить купувати ліки через інтернет.