Уляна Супрун розкритикувала законопроект про «дематюкацію»

Очільниця МОЗ заявила, що лайка є корисною для здоров'я

10:28, 4 липня 2019

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун прокоментувала законопроект Ольги Богомолець про заборону нецензурних слів. Про це вона 4 липня написала на своїй сторінці у Facebook.

Супрун, спираючись на наукові дослідження, наголосила, що матюки є корисними для нашого здоров'я. Вона звернула увагу на те, що реагування лайкою на складну ситуацію викликає полегшення.

«У цьому разі наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів. Ці нейромедіатори беруть участь в знеболенні чи задоволенні», – пояснила вона.

Але Уляна Супрун нагадала, що мова йде лише про застосування лайки в потрібний момент. На її думку, матюками слід саме послуговуватися в найпотрібніший момент, а не розмовляти ними постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайку як щось екстраординарне.

«Викорінювати слід пасивну та активну агресію, дискримінацію, штампи, але не обсценну лексику як таку. А найкраща турбота про українську мову — це спілкуватися та творити нею, незалежно від сфери роботи, розробляти професійну лексику, перекладати ресурси та літературу, читати українських авторів, а не законодавчо регулювати те, що ми кажемо», – додала вона.

Нагадаємо, що 3 липня депутатка від БПП Ольга Богомолець запропонувала ввести в Україні штрафи за матюки. При цьому термін «дематюкація» Богомолець вигадала сама, а необхідність законопроекту пояснила тим, що нецензурна лайка є непритаманною українцям і нав'язаною «російськими колонізаторами».

Шанси на те, що цей законопроект взагалі розглядатимуть, невеликі, адже це далеко не перший законопроект, який широка громадськість вважає абсурдним. Та й самі депутати час від часу вживають лайливі слова прямо на засіданнях.