Умови для ведення бізнесу в Україні погіршилися, - Transparency International

12:46, 3 грудня 2013

Умови для ведення довгострокового бізнесу в Україні значно погіршилися в результаті «корумпованого протекціонізму і злиття політичних і бізнес- інтересів». Такими є результати нового Індексу сприйняття корупції-2013 від Transparency International.

Згідно з дослідженнями Індексу сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI), рейтинг України за рівнем корумпованості залишився практично незмінним - 25 балів зі 100 можливих. Таким чином, Україна посіла 144 місце серед 177 держав, що фігурують у дослідженні.

У дослідженні наголошується, що Україна стабільно залишається в групі «підвищеного ризику» з Камеруном, Іраном, Нігерією, Центральною Африканською Республікою та Папуа Новою Гвінеєю, але в наступному році вона ризикує скотитися ще нижче. За показниками сприятливості умов для ведення бізнесу в державі, Україна швидко втрачає позиції.

Так, Україна опустилася на 10 пунктів по параметру політичної та фінансової корупції. Зазначається, що державні установи та чиновники частіше вимагають від бізнесу хабара, про що свідчить падіння відповідного рейтингу України на 5 пунктів.

Серед основних проблем ділових кіл: монополізація бізнесу (олігархічні клани активно перерозподіляють бізнес-ресурси між собою і витісняють з ринків прозорість і здорову конкуренцію); неможливість довгострокового планування бізнесу (в Україні власність стає все менш захищеною, перестають діяти єдині та незмінні правила ведення бізнесу для всіх учасників ринку); окупація бізнесу державними корупціонерами (процедури отримання дозволів на ведення бізнесу все більше корумпуються, процвітає хабарництво при взаємодії з державними органами, посадові особи, які приймають рішення, захоплюють контроль над фінансовими потоками).

«Непідписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС є банальним свідченням страху олігархічних бізнес-груп перед прозорою конкуренцією. Українські монополісти не можуть вести бізнес за світовими стандартами, тому вони вибирають знайомі механізми співпраці з корумпованими сусідами», - прокоментував виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

Громадські антикорупційні організації на чолі з Transparency International Україна закликають уряд не допустити скочування України в «корупційну прірву».