Умови влади неприйнятні для Майдану, - опозиція

13:08, 29 січня 2014

У процесі погодження законопроекту про амністію опозиція не погоджується на умови регіоналів, серед яких – згортання Майдану і звільнення від відповідальності силовиків.

Про це розповіли сьогодні після ранкових переговорів у парламенті представники опозиційних сил.

Так, лідер фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк наголосив, що умова про згортання Майдану неприйнятна для людей, і зараз триває дискусія, як знайти правильне рішення.

За словами Яценюка, під амністію не повинні підпадати люди, причетні до таких злочинів: умисні вбивства, напади на журналістів, викрадення і катування людей.

«Тобто всі справи, коли наших активістів убили невідомі особи, повинні бути розслідувані і злочинці повинні бути встановлені», - заявив Яценюк.

«Зараз багато людей зникли. Генеральна прокуратура і всі правоохоронні органи повинні негайно встановити місце знаходження цих людей», - додав він.

Водночас лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що в процесі погодження законопроекту про амністію опозиція може піти на мінімальні поступки.

«Влада жорстко наполягала, що повинні бути відстрочені умови. Саме через це не знайдений консенсус. Ну, можливо, ми підемо на якісь поступки. Але ці поступки повинні бути мінімальні», - наголосив Тягнибок.

Депутат від «Батьківщини» Микола Томенко розповів, що влада висуває дві неприйнятні вимоги - звільнити силовиків від відповідальності та розпустити Майдан.

«Ми ні за яких обставин ми на таке не підемо. Ми зафіксували чотири позиції людей, які не підлягають амністії», - розповів Томенко.

Зокрема, не підлягають амністії, за словами Томенка, ті, хто відповідальний за вбивство активістів.

Також опозиція не готова піти на амністію силовиків, причетних до тортур та викрадення активістів.

«Наприклад, молоді люди їхали з Євромайдану додому, і їх викрали. І досі ми не можемо знайти цих людей, починаю з Булатова», - нагадав Томенко.

«Четверте – це спецпризначенці, які причетні до побиття журналістів і перешкоджанню професійній діяльності», - додав він.

Що стосується «розпуску Майдану», то за словами Томенка, цього жодним законом не зробити.

Він заявив, що опозиція готова піти на часткові поступки у Києві, наприклад, звільнення МінАПК, та в регіонах.

«Можемо говорити про те, щоб на місцях іти на компроміс. Щоб державні адміністрації працювали, а Народна рада там засідала», - запропонував Томенко.

«Але не можна жодним законом розпустити Майдан, чи заборонити акції на ньому… Ніхто додому не збирається іти, бо виходили не по те. Виходили за іншу країну, щоб не було царя, за незалежну судову систему», - додав він.

Нагадаємо, опозиція і більшість у парламенті поки не прийшли до єдиного варіанта законопроекту про амністію. Переговори тривають.