Унікальна львівська будівля відсвяткувала сторіччя

19:26, 11 квітня 2016

Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича святкує сторіччя будівлі, в якій працює. Будинок на площі Шашкевича, зведений на початку ХХ століття, є пам'яткою українського модерну. І стіни тамтешніх залів прикрашають розписи Модеста Сосенка та роботи Олекси Новаківського.

«Власне, 12 червня 1916 року ця будівля була освячена і вперше до неї ввійшли українці, маючи, нарешті домівку для свого театру, для зібрань, для балів, для громадських подій і, звичайно, для навчального закладу, який готував музикантів-професіоналів», – розповіла викладачка Музичного училища Роксолана Гавалюк.

Окрім історичної вартості, споруда має неабияке мистецьке значення.

«Розписи Великої та Малої зали здійснив Модест Сосенко, барельєфи, точніше горельєфи для сцени виконав Георгій Кузневич, овали – копії овалів (оригінали зберігають в музеї) Олекси Новаківського. Вони символізують виховання, навчання, народну пісню та любов, – каже Роксолана Гавалюк. – Вітражі також є мистецьким витвором, зроблені за ескізами Сосенка Краківською фірмою Жилінського».

Всі ці діячі не лише долучились до оздоблення залів. Вони активно брали участь у житті Музичного інституту як меценати.

До сторіччя в музучилищі організували день відкритих дверей, а студенти закладу дали концерт. Зараз тут навчається понад 300 молодих людей. Випускники училища продовжують навчання в найкращих музичних вишах України та Європи.

«В нас є шестеро випускників, які минулого року поступили в Австрію, в Грац, діти вчаться в Празі, в Польщі, вчаться і в Київській національній музичній академії, Львівській національній музичній академії», – розповів директор музучилища Андрій Охрім.

Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича — вищий навчальний заклад I-II рівнів акредитації, має статус базового навчального закладу в західному регіоні України.

Училище готує спеціалістів з 8 спеціалізацій: фортепіано, струнні, духові та народні інструменти, хорове диригування, спів, теорія музики, музичне мистецтво естради.