Унікальний робот львівських розробників увійшов до топ-25 винаходів року

Робот Jibo вміє спілкуватись і проявляти емоції як жива істота

14:40, 29 листопада 2017

До списку головних 25 винаходів 2017 року потрапив робот-помічник Jibo, до розробки якого долучилась Waverley Software, яка є членом Львівського ІТ Кластеру.

Jibo також потрапив на обкладинку американського журналу Time, який вийшов 27 листопада. Він став єдиним винаходом у рейтингу, до якого причетні українські розробники.

Jibo – «перший соціальний робот для дому», який має в собі функції голосового помічника (на кшталт Siri у iPhone), але також, за словами розробників «уміє розмовляти, бачити, чути і відповідати, фотографувати, розважати, а також проявляти емоції, як жива істота».

Обкладинка Time за 27 листопада

«Jibo може викликати таксі чи замовити піццу – залежить від того, які давати йому команди. Він має доступ до інтернету, тож може шукати інформацію і її розповідати. Наприклад, можна запитати його, хто виграв у футбольному матчі. Його перевага – він персоналізований і наділений людськими емоціями. Siri та інші попередні роботи – це машини. Планується, що цей робот буде як член сім’ї. Він не повноцінна людина, але близький до людських характеристик», - розповідає бренд-менеджерка Waverley Software Ольга Кашуба.

Розробкою самого робота займались у Бостоні. Проте, 13 українців з компанії Waverley Software займались створенням серверної інфраструктури робота.

«Ми займаємось розробкою програмного забезпечення, точніше – його частиною. Наша робота – це серверна інфраструктура, яка дозволяє роботу функціонувати і поєднує всі його функції в одне. Наприклад, робот може розмовляти, реагувати. Ми формуємо з цих функцій єдину систему», - пояснила ZAXID.NET Ольга Кашуба.

Також українська компанія розробляла для нього мобільні додатки на iOS та Android.

Робота над роботом почалась у 2015 році. Гроші на розробку Jibo збирали на краудфандингової платформі Indiegogo. Як пише AIN, компанія мала на меті зібрати 60 тис. доларів, проте результат переверщив очікування на 2241%: загалом вийшло зібравши понад 3,6 млн доларів. Це одна з десяти найуспішніших кампаній на Indiegogo за весь час існування платформи. Перші три тисячі пристроїв вже доставили тим, хто підтримав розробку.

Наразі Jibo «говорить» лише англійською мовою і найближчим часом нові мови йому не додаватимуть. Проте з часом робот має підтримувати інші найпоширеніші мови світу. Його можна замовити на сайті компанії, вартість такого пристрою - 899 доларів.