У соціальних мережах все більшої популярності набуває серія United colors of Ukraine, створена київським художником Андрієм Єрмоленком.
Андрій Єрмоленко - український художник, ілюстратор і дизайнер. Багатьом він відомий як автор низки яскравих графічних робіт – починаючи від «гопників» із серії «Жлоб-арт» і закінчуючи найсміливішими трактуванням образу Шевченка, Нестора Махна і «Мами Анархії», обкладинками «Українського тижня» чи шевронами батальойнів «Донбас», «Азов» та інших.
Всією своєю творчістю Андрій Єрмоленко пропонує альтернативний погляд на Україну як бренд. Тож у цьому контексті цілком логічною виглядає серія гербів українських міст під спільною назвою United colors of Ukraine.
Шахтарська каска, львівський лев, одеський якір, усі ці хоч і традиційні символи свторені за допомогою традційних орнаментів виглядають абсолютно свіжо та сучасно. Зрештою, як і всі традиційно-несподівані образи його робіт.
«Треба діяти! А все інше – фігня», - так сказав про Шевченка Андрій Єрмоленко в одному з інтерв’ю. То саме можна сказати і про нього.
Які міста ви ще плануєте включити у цю серію?
У цій серії має бути дуже багато міст. Міст і зі Сходу, і з Заходу. Точно мають бути Ужгород, Луцьк, Харків, Дніпропетровськ, Ужгород... Це – об’єднавчий проект, тому чим більше буде міст, тим краще.
Мені здається, що саме це зараз потрібно Україні. І, хоч автором є я, ідея цього проекту колективна.
Ваш проект – дуже мирний і навіть лагідний. Це зроблено свідомо?
Так. Це зовсім неагресивна серія. Звичайно, зараз не час розслаблятися, але хочеться хоч трохи миру.
Для кожного міста ви використовуєте орнаменти відповідного регіону?
Так, я використовую візерунки певних областей. Намагаюся підходити до цього професійно. Проте здебільшого це мій авторський погляд. Я сам родом з центральної України, тому там більше добре знайомих мені мотивів, але все одно я намагаюся враховувати і місцеві традиції.
Чи матиме ця серія прикладне примінення?
Так, це мають бути футболки. Разом з компанією Сhapaev Street ми вже робили футболки Yürek з кримськотатарськими орнаментами. Таким чином ми намагалися зібрати кошти для родини хлопця, який постраждав у Криму. А що робити з новою серією, побачимо. Зараз такий час, що хочеться не наживатися, а об’єднатися та зробити якусь добру справу.