Університети Івано-Франківська переправляли нелегалів закордон

16:23, 9 лютого 2016

Майже половина іноземців, запрошених на навчання до Івано-Франківська, не прибувають до університетів.

Про це 9 лютого на засіданні комісії облради з питань захисту прав людини і законності повідомив Сергій Саїв, начальнику управління Державної міграційної служби в Івано-Франківській області, інформує місцеве видання «Галка».

Він повідомив, що цього року Університет нафти й газу видав 485 запрошень на навчання іноземцям. З них 193 прибули і зараховані на навчання, 23 – перейшли в інші виші, а 263 – не навчаються. Подібна ситуація в медичному університеті – з 277 запрошених студентів 140 не прибули на навчання. Тим не менш, усі студенти перетнули український кордон.

«Проблема у тому, що навчальні заклади іноземні студенти в’їжджають за запрошеннями приватних фірм, – сказав Сергій Саїв. - Університетам потрібно припинити співпрацю з цими приватними структурами».

За його словами, відповідальність за документування і депортацію нелегалів згодом лягає на державу, веде до бюджетних витрат.

Сергій Саїв назвав діяльність таких фірм узаконеним каналом переправи нелегалів. Ця практика існує по всій Україні. Припинити її можливо на законодавчому рівні.

Перший проректор Університету нафти й газу Федір Козак повідомив, що восени 2014 року у виші відмовилися від послуг однієї з таких організацій.

Тим часом управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області інформує про перекриття каналу нелегальної міграції іноземців до країн ЄС.

Переправленням осіб через кордон займалася 33-річна мешканка Івано-Франківська.

Жінка розробила механізм, за яким іноземці, котрі в’їжджали в Україну, отримували підроблені посвідки на тимчасове проживання та довідки про навчання у вищих навчальних закладах Івано-Франківська. Надалі організаторка забезпечувала мігрантів необхідними документами, в тому числі й підробленими, для отримання Шенгенських віз та виїзду до країн Європейського союзу. За свої послуги із легалізації іноземців в Україні та їх подальше переправлення до Євросоюзу жінка брала 1500 євро з однієї особи.

Співробітники спецслужби затримали зловмисницю під час одержання нею частини оплати за черговий пакет підроблених документів у розмірі 800 доларів. Їй повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, що карається позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років) Кримінального Кодексу України. Суд обрав для жінки міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці з можливістю внесення застави у понад 700 тис. гривень. Триває виявлення осіб, котрі сприяли жінці у її протиправній діяльності.