УПЦ МП хоче отримати нерухомість і землю у центрі Львова

17:43, 11 вересня 2013

До Львівської ОДА надійшло звернення про передачу Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) майнового комплексу – землі та будівлі, що знаходиться на територій військового містечка №212 на вул. Пекарській, 57. Наразі спеціальна комісія вивчає, чи є ця будівля, яку будували раніше римо-католики, культовою спорудою. Вже після цього визначатимуть подальшу долю нерухомості.

Про це 11 вересня у коментарі ZAXID.NET розповіла заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів, яка очолила робочу групу, що вивчає це питання.

«Повноваження обладміністрації вимагають, щоб спочатку цей комплекс був переданий від Міноборони до Львівської ОДА. Зараз це – майно Міністерства оборони. Міноборони звернулось до нас з офіційним листом про те, щоб ми погодилися взяти на себе цей об’єкт з подальшою передачею УПЦ МП. Ми, звичайно, погоджуємося взяти на баланс це майно. Але мова йде про наступний крок передачі: це має бути культова споруда», – сказала Ірина Романів.

Вона пояснила, що аби визначити, чи є згадана будівля культовою спорудою, створено робочу групу, і наступного тижня фахівці проведуть обстеження цієї будівлі.

«Культовою спорудою вважається така, що використовувалась для задоволення духовних потреб релігійної громади. Також маємо дослідити, чи може йти мова про передачу споруди власнику релігійної громади – тому, хто будував це приміщення. За архівними документами, це приміщення будувала римо-католицька громада», – розповіла Ірина Романів.

Також, зауважила вона, фахівці з’ясують, чи перебуває це приміщення в єдиному комплексі із храмом, що розташований поряд. «Споруда не використовувалась як храм, але вона, згідно зі схемою, є в комплексі з храмом. Маємо це дослідити». На запитання, чи під майновим комплексом, який можуть передати, йдеться про будівлю і землю під нею, Ірина Романів відповіла, що так.

Вона додала: «Також комісія вирішила детальніше вивчити інформацію про первинного власника будівлі. Ми залучили юристів, архітекторів, істориків, триває робота з архівом… Робоча група не вповноважена приймати рішення про передачу майна, але лише встановити, чи можна вважати цю споруду культовою. Згідно з довідками, будівництво розпочинала фізична особа, потім там розмістили Інтернат, де проживали чи служителі, чи потребуючі люди, – це досліджуємо».

Нагадаємо, що в квітні цього року депутати Львова не надали землю для храму УПЦ МП на вулиці Героїв УПА, 73.