Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вирішила проводити Великодні богослужіння, незважаючи на карантин. Як повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП, про це предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій сказав у відеозверненні у вівторок, 14 квітня.
«У цей рік свято Святої Пасхи у нас особливе через вірусну хворобу, яка розповсюджується земною кулею. Тому сповіщаю вас, дорогі брати і сестри, що у храмах Пасхальні богослужіння будуть звершуватися», – сказав очільник УПЦ (МП).
Він також висловив слова підтримки тим, хто хворіє.
«Хочу втішити тих, хто через хворобу або з якихось інших причин залишаться вдома: ви не будете покинуті, ви зможете побачити Пасхальну службу по телебаченню», – додав Онуфрій.
За його словами, великодні служби транслюватимуть на телеканалах «Україна» та «Інтер».
«Ті ж віряни, які прийдуть на богослужіння, стоятимуть і молитимуться на вулиці, дотримуючись усіх необхідних санітарних норм», – додав глава УПЦ МП.
Зазначимо, що 8 квітня МВС повідомило, що домовилось із Всеукраїнською радою церков про те, що релігійні служби відбуватимуться на час карантину без вірян, а на Великдень церкви не будуть збирати людей біля церков та у самих храмах.
Предстоятелі Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулись до вірян й закликали тих лишитись на Великдень вдома і взяти участь в літургії через онлайн-трансляцію, позаяк до церкви вони потрапити не зможуть.
13 квітня президент Володимир Зеленський закликав православних вірян не відвідувати церкви 19 квітня на Великдень, оскільки в Україні щодня коронавірусом інфікуються сотні людей, і зібрання у натовпи на Великдень – прямий шлях захворіти та заразити близьких.
Водночас, на Вербну неділю, яку відзначали 12 квітня, деякі храми УПЦ (МП) порушили заборони й святили вербу у подвір'ях. Після цього правоохоронці повідомили, що через це щодо трьох священиків склали адміністративні протоколи за порушення режиму карантину.
Крім того, Києво-Печерська лавра, яка підпорядковується УПЦ (МП), стала епіцентром спалаху коронавірусу у столиці. Станом на 14 квітня там вже підтвердили 95 випадків хвороби, двоє монахів померли.