Урановим шахтам на Кіровоградщині продовжили спецдозвіл для видобутку руди

18:50, 24 серпня 2017

Комісія з питань надрокористування при Державній службі геології надр продовжила спецдозвіл на користування надрами для державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (Жовті Води, Дніпропетровська обл.). Про це повідомив міністр екології Остап Семерак.

«Щоб зібралася високоповажна Комісія з питань надрокористування при Держгеонадрах, знадобилися мої неодноразові нагадування та похід шахтарів до Києва. Тільки після цього комісія змогла зібрати кворум і ухвалити рішення про продовження спецдозволу для видобутку уранових руд для державного підприємства «СхідГЗК», - повідомив він на сторінці в соцмережі Facebook.

При цьому Семерак зажадав поновлення Комісії з питань надрокористування. «Повинна бути сформована нова команда з професійних і головне - відповідальних перед державою, громадянами та бізнесом людьми», - зазначив він і розкритикував членів комісії, які неодноразово зривали засідання комісії «прикриваючись лікарняними і виправдовуючись іншими вигаданими історіями».

Остап Семарак наголосив, що робота Державної служби геології повинна стати прозорою та ефективною.

Зазначимо, «СхідГЗК» - це єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та переробки уранової руди. Щорічні потреби українських АЕС в концентраті урану становлять близько 2,4 тис. тонн, тоді як його внутрішнє виробництво ДП «СхідГЗК» становить близько 1 тис. тонн.

Раніше Мінекології ще в липні ініціювало зміну складу комісії з питань надрокористування для вирішення цієї проблеми «СхідГЗК», проте очікуваного результату це не дало.

Нагадаємо, 16 серпня шахтарі уранових шахт держпідприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» почали безстроковий страйк. Керівництво шахт стверджувало, що робота припинена через формальності: не могла зібратися спецкомісія при Державній службі геології та надр, яка мала продовжити дію спецдозволу на користування надрами трьох уранових родовищ.

Як відомо, колишнього народного депутата від фракції «Народний фронт» Миколу Мартиненка підозрюють у причетності до розтрати $17,28 млн на державному підприємстві «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» під час поставок уранового концентрату з Казахстану через австрійську компанію-посередника Steuermann.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненка у справі про розтрату вказаної суми на українському держпідприємстві.