Уряд розширив можливості трансплантації в Україні

Нова постанова, зокрема, дозволяє почати внутрішнє виробництво біоімплантів

07:43, 25 лютого 2021

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 24 лютого, ухвалив постанову, яка розширює можливості трансплантації в Україні, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Серед нових можливостей, які з’явилися після ухвалення урядової постанови, зокрема, використання донорської шкіри, що спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам. Як пояснили у МОЗ, це знижує ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів.

Також постанова дозволяє створити в Україні ринок біоімплантів. Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.

«Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться», – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, постанова має також вагомий економічний ефект, оскільки створює цілу наукоємну галузь економіки із сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію у травні 2018 року, але через його недоліки трансплантація в Україні довгий час повноцінно не працювала. Якщо раніше донором органів могла стати жива людина, яка є родичем хворого, то зараз донором може стати будь-яка людина після своєї смерті. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.