Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що Уряд на чолі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим повинен взяти на себе повну відповідальність за внесений ними законопроект про ліквідацію пільг низці соціальних груп.
Про це політик сказав у вівторок під час виступу з трибуни парламенту, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Томенка.
Микола Томенко нагадав, що Законопроект «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» (р.н.7562), був зареєстрований Урядом 14 січня 2011 року. «Отже, майже 9 місяців громадські організації: афганці, чорнобильці, ветерани війни та інші соціальні групи разом з опозицією говорили Уряду, що цей Законопроект є провокацією, яка приведе до непередбачуваних наслідків», - наголосив М.Томенко. Натомість, законопроект був перереєстрований (р.н.9127) під тією ж назвою і без жодної зміни. «Без зміни жодної коми чи крапки в ліквідації соціальних пільг він був знову внесений у сесійну залу», - підкреслив віце-спікер. Він також нагадав, що тільки завдяки тиску опозиції цей законопроект було прийнято лише в першому читанні, а не в цілому, як наполягала більшість. «Сьогодні мені хотілось б побачити тих, хто 9 вересня тут провокували і закликали проголосувати за цей документ остаточно», - додав він.
Заступник голови парламенту підкреслив, що на сьогоднішні з ситуації, що склалася, є один вихід: офіційно заявити, що розгляд законопроекту припиняється, створюється робоча група за участі уряду, до якої будуть включені представники всіх тих категорій громадян, яких торкнуться можливі зміни законопроекту. Він наголосив, що це не лише афганці, чорнобильці і ветерани, а й практично 16 категорій, зокрема, категорія репресованих, дітей війни та інші. «Натомість, сьогодні ми повинні офіційно сказати, що в сесійній залі жодного слова про цей законопроект не буде вестися, поки робоча група, і зокрема, представники громадських організацій не погодять подальший його рух», - сказав він.
Під час свого виступу М.Томенко назвав згаданий законопроект провокацією уряду. «Як можна було додуматися внести пункт, що навіть гроші на оздоровлення чи безоплатне забезпечення санаторним лікуванням інвалідів війни відбуватиметься в залежності від порядку, який визначатиме Кабмін. Скільки це буде: раз в десять років, двадцять? Натомість нині діє норма про безкоштовне щорічне забезпечення», - наголосив М.Томенко. За його словами, таких позицій можна навести безліч. «Йдеться про те, що уряд, якщо ініціював це, повинен взяти на себе відповідальність і не перекладати її на парламент», - додав він.
Водночас Томенко, як учасник бойових дій в Афганістані, порадив афганцям теж нести відповідальність за свої слова. Він нагадав, що очільник Українського союзу ветеранів Афганістану під час виборчої кампанії «ходив по праву руку від Віктора Януковича і обіцяв, що той забезпечить «щасливе життя». «Тому пікетуйте парламент, ми підтримуємо, але не забувайте пікетувати Президента і Уряд», - наголосив віце-спікер.