Україна та Болгарія підписали декларацію щодо імплементації мовної статті закону «Про освіту», що гарантуватиме права болгарської меншини. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, закон «Про освіту» гарантує, що українські діти, які належать до національних меншин, отримають достатній рівень як рідної, так і державної мови для реалізації їхніх конституційних прав.
У декларації йдеться, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина матиме необхідні умови для вивчення та навчання рідною. Сторони окремо підтвердили важливість вивчення державної мови «як чинника інтеграції країни та суспільної згоди через розширення вживання державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою».
Зазначається, що Лілія Гриневич зустрілася також із президентом Болгарії Руменом Радевим. Він висловив сподівання, що українські діти, що належать до болгарської меншини, матимуть можливість вивчати кілька предметів материнською мовою.
«Для нас важливо, щоб залишалась можливість бодай 1-2 предмети вивчати материнською болгарською мовою. Які саме предмети – не так важливо. Тут значимою є саме можливість вивчати болгарську, збільшувати словниковий запас та покращувати граматику», – зазначив президент.
Нагадаємо, МЗС Угорщини погрожувало заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію. Комісія дійшла висновків, що права угорськомовної та інших меншин можуть бути дотримані без внесення змін до ст. 7 закону про освіту – тієї, що встановлює мову навчання.
Угорська меншина відмовилася від консультацій щодо мови освіти.