Уряд допускає податкову амністію для тіньовиків режиму Януковича

13:13, 18 квітня 2014

Кабінет міністрів допускає податкову амністію для суб'єктів господарювання, котрі вимушено брали участь у тіньових схемах оточення Віктора Януковича, у разі грошової компенсації з їх боку державі. Також уряд пропонує створити єдину державну службу фінансових розслідувань, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у ході «години питань до уряду» у ВР.

«Ми не виключаємо того, що нам потрібно буде в парламенті прийняти рішення про податковий компроміс між суб'єктами підприємницької діяльності і державою. Хтось називає це податковою амністією, я це називаю податковим компромісом, для того, щоб люди знали, що перевернута сторінка, вони заплатили державі, і їх за це ніхто не буде переслідувати», – зазначив Яценюк.

Він зауважив, що йдеться тільки про тих суб'єктів господарювання, яких змушували платити «майданчикам», створеним попереднім міністром доходів і зборів для збагачення так званої «сім'ї Януковича».

Окрім того, Арсеній Яценюк наголосив, що уряд підготував проект закону про створення служби фінансових розслідувань для того, щоб «із семи контролюючих органів зробити єдину службу, яка буде мати право перевірки економічних і фінансових питань діяльності підприємця».

У такий спосіб Кабмін пропонує забрати відповідні повноваження «в МВС, яке має управління по боротьбі з економічною злочинністю, СБУ, яка має департамент по боротьбі з контррозвідувальною діяльністю в економіці», оскільки, за словами глави Уряду, «ні ці, ні інші установи не мають ніякого відношення до підприємницької діяльності. Це наплоджені структури для того, щоб брати «мзду» з підприємництва».

Як зазначив Яценюк, досвід створення єдиної державної служби фінансових розслідувань є на Заході, зокрема в США.

За його словами, така структура має займатися насамперед безвиїзним наглядом.

Прем’єр-міністр також повідомив, що за його дорученням, податкова міліція уже закрила 700 кримінальних справ, «метою яких було не розслідувати фінансові правопорушення, а відібрати бізнес».

Нагадаємо, у березні Кабінет міністрів України ухвалив рішення ліквідувати Міністерство доходів і зборів України, підпорядкувавши утворені на базі міністерства державну податкову і митну служби Міністерству фінансів України і створивши єдину службу фінансових розслідувань. Пізніше, наприкінці березня, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що необхідно ліквідувати податкову міліцію і створити єдиний для всієї країни орган, до компетенції якого входив би комплекс заходів із розслідування фінансових, насамперед податкових, злочинів.