Уряд продовжив дію постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2015 року №408 до 31 грудня 2019 року, яка надасть можливість в повному обсязі отримувати кошти від оренди державного майна та спрямовувати їх на розвиток матеріально-технічної бази та придбання новітнього технологічного обладнання для підприємств вітчизняного кіновиробництва. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні кабінету міністрів України.Проект постанови був розроблений міністерством культури з врахуванням пріоритетних завдань програми діяльності Уряду та з метою підтримки національного кіновиробництва.
Оскільки, за зазначеною постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2015 року №408 норма законодавства мала тимчасовий характер та діяла лише до 31 грудня 2016 року, виникла доцільність в її пролонгації.
Через тривалу підготовку та затвердження згаданої постанови, яка вступила в дію 3 липня 2015 року, а також процедуру оформлення оренди державного та комунального майна, що знаходиться на балансі державних підприємств галузі кінематографії, реальний термін дії постанови скоротився із запланованих 1,5 років до 7 місяців. Короткий термін та існуюча процедура оформлення договорів оренди державного та комунального майна унеможливлює реалізацію зазначених норм законодавства в повній мірі у встановлений термін.
Прийняття постанови надасть можливість державним підприємствам в галузі кінематографії використовувати кошти, отримані від оренди державного майна, на реалізацію статутних цілей та розвиток вітчизняної кінематографії, зокрема створення Музею кіно.
«На тлі великого розчарування через ветування Закону про державну підтримку кінематографії, прийняття постанови дає нам великі надії на майбутнє та можливість реалізації найсміливіших планів розвитку. Звичайно, постанова не міняє принципово парадигму розвитку кінематографа в Україні, як це міг зробити закон, але дає можливість державним кіностудіям (державним підприємствам сфери кінематографії, до яких належить і Довженко-Центр) провести модернізацію і створити нові інструменти (знаряддя) виробництва, завдяки яким вони зможуть заробляти і через три роки, коли дія постанови закінчиться. Саме так ми і сприймаємо постанову - як шанс. Фактично, вона створює спеціальний пільговий режим для державних кіностудій, який сприяє підвищенню їхньої конкурентноздатності відносно приватних кіновиробників», - прокоментував постанову на своїй сторінці Facebook директор Національного центру Олександра Довженка.