Уряд дозволив обирати нових суддів на відкритих конкурсах

Прем'єр-міністр України запевнив, що нові судді будуть приймати рішення не "іменем долара США", а іменем України

17:38, 21 жовтня 2015

Кабінет міністрів схвалив концепцію судової реформи, в рамках якої судді будуть набиратися на конкурсній основі за принципом поліції, повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Кабінет міністрів сьогодні схвалює концепцію судової реформи в цілому для того, щоб українські суди нарешті стали незалежними, для того, щоб українські суди здійснювали правосуддя не іменем долара США, а іменем України», – сказав він на засіданні уряду в середу, 21 жовтня, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Прем'єр зазначив, що судова реформа, яку пропонує уряд, полягає в необхідності повного перезапуску всіх судів. «Це означає, що в Україні мають бути набрані нові судді - за тим же принципом, за яким була сформована нова національна поліція України», – пояснив він.

За словами Яценюка, реформа складається з чотирьох елементів, першим з яких є перезавантаження судової системи, обрання нових суддів на прозорому і незалежному конкурсі і формування нових українських судів.

Другий елемент реформи – формування трирівневої судової системи, яка включає місцеві суди, апеляційні суди і Верховний суд. «Левова частка справ повинна вирішуватися в місцевих судах і не тягнутися десятки років в апеляційних, спеціалізованих судах та у Верховному суді», – сказав прем'єр.

«Третій елемент. Сьогоднішні органи з контролю над суддями не позбавлені політичного впливу. Тому третій елемент нашої реформи передбачає повне позбавлення політичного впливу як Вищої ради юстиції, так і інших органів, які проводять контроль судової системи, обрання суддів і їх призначення», – сказав він.

Четвертий елемент судової реформи, за словами Яценюка, полягає в тому, що структура і система судів повинні визначатися виключно законами України.

Зазначимо, раніше заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов заявив, що після судової реформи більшість старих кадрів залишиться на посадах через брак нових людей, оскільки для повної заміни суддівського корпусу Україні потрібно 8 тис. нових суддів, знайти яких неможливо.