Уряд хоче скасувати доступ до інформації про тендерні закупівлі, - Томенко

09:48, 16 березня 2011

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що урядовий законопроект щодо врегулювання питань проведення державних закупівель фактично скасовує закон про доступ до інформації в частині контролю за тендерними процедурами, оскільки ним скасовуються положення щодо оприлюднення інформації про результати проведення процедури закупівлі.

Про це Віце-спікер сказав, коментуючи прийняття парламентом у першому читанні законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель (р.н.7532), - повідомили ZAXID.NET у прес-службі заступника голови Верховної Ради України.

М.Томенко підкреслив, що урядовий законопроект щодо тендерних закупівель фактично скасовує закон про доступ до інформації в частині контролю за тендерними процедурами. Він наголосив, що законопроектом скасовуються положення щодо оприлюднення інформації: про відхилення пропозиції конкурсних торгів, кваліфікаційної або цінової пропозиції, а також звітів про результати проведення процедури закупівлі, документація конкурсних торгів, протокол розкриття конкурсних пропозицій, інформація про відхилення конкурсних торгів тощо. «Такого підходу, через який ми скоро взагалі не будемо знати, що відбувається в сфері державних закупівель, не було в найгірші часи», - наголосив він.

Окрім того, М.Томенко назвав такий підхід ганьбою перед міжнародними структурами. «Вони протягом останніх років нас вчать, як треба боротися з корупцією, а уряд пропонує навіть не інформувати, чим закінчилася закупівля у одного виконавця», - додав він.

Віце-спікер також наголосив, що законопроект містить низку корупційних норм, оскільки ним розширюється процедура закупівлі у одного учасника, зокрема, надається така можливість уряду у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин тощо.

«Уряд, пішовши на лобістські впливи, зробив серйозну помилку, оскільки законопроект фактично нівелює демократичну прозору процедуру закупівлі», - підсумував М.Томенко.