Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс стверджує, що в його країні після затвердження полегшеного порядку працевлаштування для іноземних спеціалістів у деяких галузях чекають на фахівців з України. По це повідомляє литовське інтернет-видання 15min.
Литовський уряд в середу, 8 лютого, затвердив перелік професій, на який поширюється спрощений порядок працевлаштування для фахівців з-за кордону. Зокрема, йдеться про програмістів, фахівців у сфері інформаційних технологій, інженерів та інших техніків, загалом – 27 професій.
«Якщо поглянути на статистику останніх років, то люди тих професій, про які ми говоримо, приїжджають саме з України. За нашими даними, в Литві працює декілька тисяч українців, які успішно інтегрувалися на ринок праці. Вони створюють додаткову вартість і дозволяють бізнесу розвиватися», – розповів Саулюс Скверняліс.
За його словами, у Литві нині фахівці в деяких галузях вимагають значно більшу заробітну плату, ніж пропонують роботодавці, що, на думку голови уряду, є невиправданою вимогою. Саме тому було ухвалене рішення спростити прийом на роботу спеціалістів з країн, які не є членами ЄС, зокрема, з України.
«Ми спостерігаємо парадоксальну ситуацію, коли на литовському ринку є достатня кількість робочих місць, але окремі фахівці вважають, що їхні послуги мають бути оцінені неадекватною зарплатою, яку підприємець або інвестор не в змозі заплатити», – сказав прем’єр.
До слова, зарплати українців, які працюють в Польщі, коливаються в межах 410-613 євро.
Статистика свідчить, що середній іммігрант-українець був у Польщі дев'ять разів і працював тут в середньому по п'ять місяців протягом року (саме стільки дозволяють залишатися у країні відповідні закони).