Кабінет міністрів України планує провести реформу сфери зайнятості в Україні та ухвалити нове трудове законодавство, у якому враховуватимуться такі види зайнятості, як робота з дому та робота з гнучким графіком, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.
«Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому – це кілька з тих ініціатив уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права», – сказав Милованов під час брифінгу щодо реформи зайнятості в Україні, повідомила прес-служба уряду.
За його словами, ці види працевлаштування в Україні вже давно існують та використовуються, однак досі вони не були закріплені на законодавчому рівні.
Міністр також розповів, що нове законодавство надійніше захищатиме від звільнення людей з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних та тих, хто перебуває у декретних відпустках.
«Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб. Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим», – наголосив міністр розвитку, економіки і сільського господарства Тимофій Милованов.
Зазначимо, що Трудовий кодекс, який діє сьогодні, ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Української РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників. Зокрема у чинному кодексі досі існує норма від 1918 року про шкідливі види праці, яку запровадив Володимир Ленін.