З 21 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації (Мінцифри) запустить курси з цифровізації у форматі серіалу, повідомив у вівторок, 24 грудня, продюсер освітніх проектів міністерства Віталій Співачук. Загалом уряд поставив перед собою мету – навчити цифровій грамотності 6 млн українців за три роки.
«Ми подумали, чому б не використовувати елементи зі звичних телеформатів та принципи серіальності всередині курсів. Формат, на якому зупинилися, – це формат студії, до якої селебріті запрошують у гості експертів і ставлять актуальні запитання від українців», – сказав Співачук, якого процитував «Укрінформ».
За його словами, базовий курс ділиться на три сезони, і у кожного буде свій ведучий: Ольга Сумська, Надія Матвеєва та Руслан Ханумак.
Він уточнив, що такі «освітні серіали» вийдуть українською, російською, а також жестовою мовами.
Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, у програмі уряду є мета – навчити мінімум шість мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% з них має бути віком від 30 до 60+ років.
«Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами», – сказав міністр.
Раніше цього дня Міністерство цифрової трансформації презентувало власне дослідження, у рамках якого було опитано 1800 людей. Воно показало, що 53,5% українців мають рівень цифрової грамотності нижчий за середній. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9%.