У лютому в Україні почалася демобілізація. Усі вояки, які прослужили рік, повернулися до звичного життя. За службу у війську чоловіки мали б отримати при виході одноразову допомогу, так звані «дембельські». Коли вояки добровільно приходили у військкокомати, їм обіцяли, що за рік служби вони отримають допомогу в розмірі 50% від грошового забезпеченння за кожен місяць перебування в зоні АТО.
«Вони обіцяли, що після демобілізації ми отримаємо 50% від зарплати. Але для того за тобою, звичайно, не має бути ніяких протиправних дій, тобто щоб ти не був, скажімо, дизертиром», – розповів демобілізований Олексій Базюк.
Загалом сума за рік для звичайного солдата мала б набігти до 16 тис. грн. Та поки Олексій і тисячі його побратимів сиділи в окопах на Донбасі – уряд у вересні 2014 року прийняв іншу постанову. Як наслідок, на руки при демобілізації вояки за рік служби мають отримати лише 800 грн. І на більше розраховувати, кажуть юристи, не можуть. У Міноборони кажуть, що одноразову допомогу для мобілізованих прирівняли до тієї, яку отримують штатні військові. Аби було справедливо.
«У майбутньому, при реформуванні грошовго забезпечення при зміні розміру посадових окладів, відповідно зміниться і розмір одноразової допомоги, який саме й залежить від розміру окладу», – зазначив начальник управління департаменту фінансів МОУ В'ячеслав Салахов.
До речі, навіть цей мізер – 800 грн – сотні вояків, які демобілізувалися ще в лютому-березні, досі не отримали.