Уряд не вживає жодних заходів для подолання бідності в Україні, - нардеп

14:30, 21 травня 2011

Народний депутат, член президії політради «Нашої України» Володимир В’язівський вважає, що уряд не вживає жодних заходів для подолання бідності в Україні. Він повідомив, що днями Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та праці прийняв рішення, в якому наголошується на тому, що чинний уряд не виконує Указ Президента «Про невідкладні заходи з подолання бідності».

Таке рішення стало результатом засідань круглих столів, які були проведені Комітетом за участі профспілкових організацій та роботодавців, - повідомляє прес-служба «Нашої України».

«Вже пройшло більше року відтоді, коли був підписаний один з перших указів Януковича щодо подолання бідності, однак віз і нині там. Уряд створює ілюзію діяльності у цьому плані, але реально нічого не вирішується», - говорить В’язівський.

Він заявив, що основні рекомендації круглих столів стосувалися внесення змін до багатьох законодавчих актів, що спрямовані на покращення соціальної політики.

«Ми вже не вперше направляємо такі рекомендації, однак жодних дієвих заходів щодо подолання бідності уряд не запропонував, натомість бідних громадян в Україні все більше й більше», - підкреслив народний обранець.

В’язівський нагадав, що за даними ООН в 2010 році реальні доходи українців упали на 10%, рівень бідності зріс на 0,4% і досяг 26,4%, що становить 12,5 млн осіб. Доходи нижчі за прожитковий мінімум отримують 23 % міських і 38 % сільських жителів. 8 млн пенсіонерів в Україні отримують пенсії на рівні прожиткового мінімуму, який давно вже не відповідає реальним потребам людини.

Народний депутат наголосив на неприпустимості ситуації, коли бідність стає поширеною серед працюючого населення. У 79%  домогосподарств, що належать до бідних, є працюючі громадяни. Тобто, на відміну від переважної більшості інших країн, навіть наявність роботи в Україні не є гарантією хоча б мінімального достатку.

Депутат звернув увагу на те, що високими темпами посилюється поляризація суспільства: співвідношення доходів найбагатших і найбідніших українців складає вже 30:1 при тому, що у країнах ЄС – 5,7:1.

У той час, як кількість українських олігархів та їх статки у рейтингу "Форбс" зростають, влада свідомо урізає доходи найбідніших та найменш захищених громадян за рахунок маніпуляції показником інфляції. При річному підвищенні цін на продукти харчування та комунальні тарифи на 40-50% у держбюджеті на 2011 рік підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплатні передбачене лише на 8,9%.

При цьому, зазначив депутат, для себе влада не забула проіндексувати видатки з бюджету на реальний рівень інфляції  – на держапарат видатки збільшили на 40% .