Уряд Німеччини розповів про зв'язок місцевих неонацистів і радикалів з України

Німецькі ультраправі радикали проходили бойові навчання на території України

15:15, 22 лютого 2021

Уряд ФРН, на запит фракції Лівої партії в Бундестазі, оприлюднив звіт про міжнародні зв'язки неонацистів Німеччини з праворадикальними угрупованнями в Україні. Про це повідомляє Deutsche Welle.

До праворадикальних українських рухів німецькі урядовці зарахували «полк "Азов" і афілійовані з ним підрозділи Misanthropic Division або політичний рух "Традиція і порядок"».

За словами депутатки з фракції Лівої партії Мартіни Реннер, міжнародні зв'язки німецьких неонацистів базуються не стільки на ідеологічній близькості з іншими радикалами, скільки на практичних інтересах – можливості здобути бойову вогнепальну зброю.

Як каже депутатка, німецьких ультраправих приваблює можливість робити за кордоном те, що заборонено в Німеччині – від вишколу з поводження з бойовою зброєю до участі в бойових діях.

«Сьогодні їх приваблює Україна, через три роки це може бути якась інша країна», – вважає Мартіна Реннер.

У звіті уряду про зв'язки німецьких ультраправих в Україні йдеться, що громадяни Німеччини справді проходили навчання бойовим технікам на території України.

Уряд ФРН визнає, що між правими радикалами в Німеччині та українською націоналістичною політичною партією «Національний корпус» налагоджені міцні зв'язки.

Як конкретний приклад цієї співпраці у звіті згадується проект Kraftquell. Заявлена мета проекту полягає в пошуку житла в Німеччині та Норвегії для бійців полку «Азов» на час їхньої відпустки в Європі.

Офіс проекту зареєстрований в будівлі, що належить відомому правому екстремістові з Норвегії; за тією ж адресою розташоване і місцеве відділення ультраправої Націонал-демократичної партії Німеччини (НДПГ).

У звіті уряду зазначено, що український праворадикальний рух «Традиція і порядок» має в Німеччині німецький підрозділ із «ідентичною назвою». Заявлена мета – створення «суверенної німецької держави».

Активність угруповання зводиться до публікацій фото- і відеопублікацій в соціальних мережах, а також закликів до участі в демонстраціях.

Чисельність німецьких прихильників праворадикального українського угруповання Misanthropic Division, влада Німеччини оцінює в кілька десятків людей.

Як сказано у відповіді уряду, їхня активність обмежується продажем одягу і предметів з символікою полку «Азов».

Однак самі німецькі ультраправі перебувають у двоякій ситуації: їхні загравання з українськими націоналістами безпосередньо суперечать спільній установці на схвалення позицій Кремля щодо України.

Після того як кілька членів Молодіжного крила НДПН Junge Nationalisten в жовтні 2018 року відвідали Київ для участі в Марші захисників України, керівництво організації у спеціальній заяві відхрестилося від участі в акції.

У доповіді зазначається, що така позиція соратників з Німеччини змушує українських ультраправих шукати союзників в організаціях, які є маргінальними навіть серед їхніх однодумців: наприклад, у партії «Третій шлях» (III. Weg).

На відміну від Junge Nationalisten, III. Weg на Марші захисників України був представлений більш численною делегацією, а на сайті партії можна знайти звіти й про інші поїздки в Україну.

Наприкінці своєї відповіді на парламентський запит уряд вказує, що «не бачить конкретної небезпеки» у зв'язках німецьких та українських правих.

За словами Мартіни Реннер, фундаментальна проблема уряду Німеччини полягає в тому, що «спецслужби не сприймають серйозно закордонні вишколи неонацистів з вогнепальною зброєю».