Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти підбило підсумки конкурсу на найкращий ескіз Великого державного герба України. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
Найкращою визнали роботу Олексія Кохана, який також є співавтором Малого герба України.
«Ескіз-переможець містить обов'язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб», – зазначив Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.
Найкращий ескіз обирало журі, до якого входили фахівці з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства.
Очолював журі Андрій Гречило, який так само, як і переможець конкурсу, є співавтором Малого герба України.
Усього в конкурсі брали участь 112 робіт-претендентів.
«Журі отримало 125 робіт. З них до конкурсу було допущено 112 робіт. Пройшло кілька турів голосування, в результаті визначено переможця. Не було призначено другу премію, проте було призначено третю премію. Я радий, що сьогодні оргкомітет ухвалив рішення і було обрано переможця. І цей переможець Олексій Кохан. Відповідно з ним Мінкульт укладе угоду», – цитує Ткаченка «Укрінформ».
Для затвердження ескізу як Великого гербу це рішення ще має ухвалити парламент.
Конкурс тривав з 1 жовтня до 1 листопада. На засіданні 11 листопада Кабінет міністрів врегулював питання виплати премій переможцям конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України. Для відзначення авторів кращих проєктів ескізів передбачено: перша премія – 100 тис. грн; друга премія – 50 тис. грн; третя премія – 30 тис. грн.
Зауважимо, що наразі Великого гербу в України немає – за 29 років незалежності його так і не змогли затвердити. Нинішня спроба буде четвертою. Востаннє уряд затверджував проєкт Великого державного герба в 2009 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.
Перший конкурс на герб оголошували ще у 1993 році. Розмови щодо необхідності увалення Великого герба давно викликають суперечки: чимало фахівців та політиків вважають, що єдиним гербом варто лишити тризуб.