Уряд очікує підтримки суверенітету України з боку учасників Саміту Східного партнерства

13:08, 22 травня 2015

Кабінет міністрів України очікує на рішучу підтримку учасників Саміту Східного партнерства суверенітету нашої держави, заявив радник прем‘єр-міністра України Данило Лубківський.

«Східне партнерство – спільна ініціатива Європейського Союзу і шести країн-партнерів. Це різні країни, з різними політичними устремліннями. Але ми сподіваємося, що всіх об‘єднує бажання діяти відповідно до загальноєвропейських стандартів і принципів верховенства права, демократії, вільної торгівлі, солідарності, і додержання фундаментальних принципів міжнародних відносин і цивілізованого співжиття», – наголосив Данило Лубківський.

За його словами, уряд України надає вагомого значення Саміту Східного партнерства, інформує Урядовий портал.

«Безумовно, Ризький саміт відбувається в складних міжнародних умовах – в умовах збройної агресії Росії проти України. Саме тому уряд України очікує, що учасники Саміту підтвердять свою рішучу підтримку суверенітету, незалежності, територіальної цілісності нашої держави, непорушності її кордонів, а також право держав Східного партнерства вільно обирати напрям свого розвитку, визначати і реалізувати свої амбіції, свої прагнення, устремління у відносинах з ЄС», – зазначив Лубківський.

Він наголосив, що від Ризького саміту очікується схвалення тристоронньої заяви України, Грузії та Молдови, в якій три держави, що підписали та почали імплементацію угод про асоціацію з ЄС, окреслять своє бачення подальшої реалізації євроінтеграційного курсу.

«Важливим є компонент якісної допомоги з боку Європейського Союзу нашим змінам і виконанню угоди про асоціацію, – наголосив радник прем‘єр-міністра України. – Що стосується України, то принциповою позицією уряду України є безумовне виконання Угоди про асоціацію з ЄС включно з угодою про зону вільної торгівлі, без винятків, без зупинок і без затримок. У свою чергу, для громадян України є важливим підтвердження з боку ЄС своєї політичної волі на запровадження безвізового режиму після завершення виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму».

Нагадаємо, четвертий Саміт Східного партнерства, який відбувається в Латвії, розпочався у  вівторок ввечері. У Ризькому саміті беруть участь глави держав/урядів 28 держав-членів ЄС та шести держав-партнерів – України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Білорусі та Вірменії. Українську делегацію на Саміті очолює президент України Петро Порошенко. Європейський Союз представляє президент Європейської Ради Дональд Туск і президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер.

Як повідомлялося, у п’ятницю, 22 травня, у Ризі голова Національного банку України Валерія Гонтарева, міністр фінансів України Натаіля Яресько та віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс підписали меморандум про взаєморозуміння щодо останнього (третього) пакета макрофінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі €1,8 млрд.