Уряд опублікував протокол «газових» домовленостей з Росією

12:55, 31 жовтня 2014

Зобов’язальний протокол про умови постачання газу з РФ в Україну на період із листопада 2014 року по 31 березня 2015 року визначає рамки, які забезпечують умови для постачання об’ємів газу від ВАТ «Газпром» до НАК «Нафтогаз України», необхідних для покриття внутрішнього споживання в Україні в цей період із метою гарантування безпеки постачання.

Про це йдеться в тексті документа, розміщеного на сайті Кабінету Міністрів України в п'ятницю.

Згідно з ним, усі сторони погодилися на закріплену в протоколі ціну закупівлі та умови оплати і доставки, умови оплати транзитних послуг і графік платежів за неоплачені «Нафтогазом» рахунки «Газпрому».

«Беручи до уваги очікуване рішення арбітражу (між «Газпромом» і «Нафтогазом» в Стокгольмі), цей протокол без шкоди правовим позиціям, яких дотримуються «Газпром» або «Нафтогаз» в цьому арбітражі, і може розглядатися тільки як тимчасове рішення, що визначає необхідні умови, за наявності яких можуть бути здійснені продаж і закупівля газу в період з листопада 2014 року по 31 березня 2015 року між «Газпромом» і «Нафтогазом», – йдеться в преамбулі документа.

Він встановлює, що в цей період ціна газу буде визначатися за наявною в контракті 2009 формулою з урахуванням знижки експортного мита в $100 за 1000 кубометрів, яку встановлює уряд РФ (якщо ціна за формулою буде нижчою ніж $333,33 за 1000 кубометрів, то знижка становитиме 30%).

Згідно з протоколом, оплата за газ здійснюватиметься до його постачання, а «Газпром» зобов'язується постачати всі оплачені обсяги газу згідно з доповненням до контракту 2009 року, підписаним двома компаніями одночасно з протоколом 30 жовтня в Брюсселі.

У документі також йдеться, що оплату за транзитні послуги «Газпром» повинен здійснювати на банківський рахунок «Нафтогазу» відповідно до транзитного контракту в повному обсязі.

Що стосується графіка платежу "Нафтогазу" за неоплачені рахунки, протокол встановлює, що НАК перерахує $3,1 млрд двома траншами за рахунками, виставленими за листопад-грудень 2013 року і квітень-червень 2014 року, в такому порядку: 1,45 млрд – до першого постачання, а інші $1,65 млрд – до кінця року.