Уряд підтримав скасування з нового року додаткового імпортного збору

17:37, 22 жовтня 2015

Кабінет міністрів України на засіданні в середу схвалив проект закону про скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року, повідомила в четвер прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі з посиланням на керівника цього відомства Айвараса Абромавичуса.

«Як ми і обіцяли бізнесу, з 1 січня 2016 тимчасовий імпортний збір у розмірі 5% і 10%, який допоміг нам стабілізувати платіжний баланс держави, буде скасовано», – сказав міністр.

Законопроект «Про визнання таким, що втратив чинність закону «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» буде внесений на розгляд Верховної Ради найближчим часом. За словами Абромавичуса, тимчасовий додатковий імпортний збір був застосований як один з інструментів для досягнення макроекономічної стабілізації. Зокрема, завдяки введенню цього вимушеного заходу спостерігається поліпшення стану платіжного балансу і пом'якшення наслідків нестабільності зовнішніх ринків для української економіки.

Нагадаємо, Україна 25 лютого у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу ввела додатковий імпортний збір на імпорт, окрім критичного, прописаний в прийнятому парламентом в кінці 2014 року за пропозицією уряду законі «Про стабілізацію платіжного балансу України». Додатковим імпортним збором за ставкою 10% обкладаються готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн та його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають всі інші товари за винятком «життєво важливих», до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Підприємці неодноразово закликали уряд скасувати цей збір.

Абромавичус раніше оцінював загальний економічний ефект від введення додаткового імпортного збору в суму до $1 млрд за рахунок зниження обсягів імпорту.