У Львові у четвер, 27 липня, у Генеральному консульстві Польщі заступниця міністра закордонних справ Польщі Йоанна Вронецька та виконуюча обов’язки директора ПРООН в Україні Блерта Чела підписали угоду щодо фінансування проекту підтримки розвитку підприємництва на підконтрольних Україні територіях Донбасу у розмірі 500 тис. дол.
За словами Блерти Чели, проект підтримки підприємництва серед переселенців був започаткований ще у 2015 році і тривав 18 місяців. Уряд Польщі вклав у його реалізацію 730 тис. дол. Завдяки проекту близько 200 переселенців з Донбасу у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях та підконтрольних районах Донецької та Луганської областей здобули навики з написання бізнес-планів. 100 підприємців отримали фінансову підтримку на започаткування власної справи, внаслідок чого було створено 323 робочих місць.
За її інформацією, учасниками другого етапу проекту зможуть стати переселенці, які живуть на не окупованих територіях Донбасу. Після навчання, написання та захисту бізнес-планів, вони зможуть отримати гранти у розмірі до 10 тис. дол. на започаткування малих підприємств. Під час оцінювання враховуватиметься не лише реалістичність бізнес-плану, але й те, чи має підприємство потенціал працювати у подальшому та скільки нових робочих місць завдяки проекту буде створено.
Очікується, що проектом буде охоплено щонайменше 150 переселенців, буде створено 40 малих і середніх підприємств та 150 нових робочих місць.
«Створення економічних передумов для зайнятості постраждалих внаслідок військового конфлікту переселенців є пріоритетним завданням Програми ПРООН в Україні. Ми вдячні уряду Польщі за партнерство і послідовну фінансову допомогу Україні на шляху відновлення та розбудови миру», – сказала Блерта Чела.
Своєю чергою заступниця міністра закордонних справ Польщі Йоанна Вронецька запевнила, що Україна є пріоритетним партнером для Польщі, і саме тому надається підтримка упродовж десяти останніх років.
«Нинішня геополітична ситуація лише зміцнює нашу рішучість щодо необхідності підтримувати Україну надалі», – сказала вона.
Загалом, за її словами, у 2014-2016 роках Польща виділила 30 млн злотих для допомоги переселенцям зі східної України та приймаючим громадам. Окрім гуманітарної допомоги, у кількох містах України були створені центри підтримки та інтеграції сімей переселенців, де вони можуть отримувати соціальну та психологічну допомогу. Також Польща підтримує самостійне працевлаштування та створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
Йоанна Вронецька зазначила, що крім підтримки осіб, постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі, уряд Польщі надає допомогу Україні у впровадженні реформ, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС, а також щодо децентралізації, реформування освіти, зниження ризику надзвичайних ситуацій, розвитку підприємництва.