Уряд має намір створити сприятливі умови для розвитку в Україні галузі інформаційних технологій. Відповідний законопроект було розглянуто на засіданні робочої групи за участі представників Комітету інформаційних технологій ЄБА, асоціації "ІТ-Україна", Держкомітету з питань науки, інновацій та інформатизації під головуванням віце-прем'єр-міністра України - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
На думку віце-прем'єра, український ІТ-сектор буде лідирувати в списку найбільш перспективних галузей щонайменше найближчі 10 років. Він зазначив, що на сьогодні у цій сфері працює близько 2 тис. компаній і зайнято близько 40 тис. працівників, а річний обсяг експорту програмної продукції та послуг становить більше $ 1млрд.
Запропонований законопроект передбачається надання ІТ-компаніям пільг з податку на прибуток, а також пільг з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску для програмістів, підтримка профільної освіти та ін., повідомляє Укрінформ.
За даними учасників ринку, в собівартості IT-послуг 80% складають витрати на оплату праці, тому галузь не може розвиватися за сьогоднішнього рівня податкового навантаження на фонд оплати праці. Компанії, які не мають змоги нести таке податкове навантаження, або закривають свій бізнес в Україні, або ухиляються від сплати податків. "Для того щоб цього не допустити і зберегти інтелект у країні, необхідно стимулювати розвиток ІТ-технологій, як це робиться в усьому світі, - зазначив Сергій Тігіпко. - Ці стимули необхідні для того, щоб ІТ-компанії залишалися конкурентоспроможними. Якщо цих заходів не буде вжито найближчим часом, то галузь IT для України може бути назавжди втраченою".