Уряд пропонує йти в НАТО

У вівторок Верховна Рада розгляне законопроект про скасування позаблокового статусу України

12:42, 29 серпня 2014

Кабінет міністрів України вносить на розгляд Верховної Ради законопроект про скасування позаблокового статусу України. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у п’ятницю, 29 серпня, на засіданні Кабінету Міністрів.

"Відповідно до рішення РНБО, уряд України вносить на розгляд парламенту законопроект про скасування позаблокового статусу української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО", - зазначив прем'єр-міністр, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами Яценюка, цей закон дозволить Україні приймати рішення про членство у будь-яких інших економічних, політичних або військових союзах, які суперечать основній меті України. Це членство в Європейському Союзі.

Глава уряду також зазначив, що після прийняття закону це означатиме, що Україні буде заборонено членство "як в Митному, так і в Євразійському та інших різного роду так званих союзах, які за своєю суттю є нічим іншим, як "Радянським союзом імені Російської Федерації".

"Звертаємося до президента України, як невідкладний, як визначено рішенням Ради національної безпеки та оборони, і до українського парламенту - розглянути його негайно", - наголосив Яценюк.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав на своїй сторінці у Facebook, що прийняття цього закону відкриє Україні дорогу в НАТО. "І це дуже правильно. Тільки божевільні в поточній ситуації можуть виступати проти такого кроку!", - заявив Аваков.

Верховна Рада збереться на своє чергове засідання у вівторок, 2 вересня.

Нагадаємо, у 2010 році Верховна Рада прийняла законопроект "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", внесений на розгляд парламенту тодішнім президентом Віктором Януковичем. В ньому був проголошений позаблоковий статус України і відкинутий курс на євроатлантичну інтеграцію країни.

Закон, який до цих пір діє, передбачає, що основним принципом зовнішньої політики країни "є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного співробітництва з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес".

Як інформував ZAXID.NET, рішенням засідання РНБО від 28 серпня Україна проситиме США надати їй статус основного союзника.