Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв після послання президента Володимира Путіна Федеральним зборам оголосив про відставку уряду.
Про це він сказав під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним після його послання Федеральним зборам, у якому він запропонував змінити Конституцію Росії, пише «Медуза».
За словами Медведєва, зміни до Конституції, анонсовані президентом, «внесуть суттєві зміни в баланс влади», пише «РБК-Україна» з посиланням на російські ЗМІ.
«У цьому контексті очевидно, що ми, як уряд Російської Федерації, повинні надати президенту нашої країни можливість приймати всі необхідні рішення, і в цих умовах я вважаю правильним, відповідно до статті 117 Конституції РФ, щоб уряд Російської Федерації в нинішньому складі подав у відставку», – сказав він.
У відповідь на це Путін запропонував Медведєву посаду заступника голови Ради безпеки, яку збирається запровадити.
Путін доручив міністрам виконувати свої обов'язки до формування нового складу уряду. Він зауважив, що задоволений їхньою роботою. За його словами, «чиновникам вдалося зробити не все, але це і не було можливо».
Як пише «Коммерсантъ», у своєму посланні Путін запропонував, зокрема, щоб в Конституції була прописана заборона для суддів, голів регіонів мати іноземне громадянство та посвідку на проживання в інших країнах, а кандидат у президенти повинен жити в Росії не менше 25 років і не мати іноземного громадянства. Натомість чинні норми передбачають постійне проживання не менш як 10 років. Також серед пропозицій Путіна закріплення регулярної індексації пенсій, посилення ролі губернаторів, державної ради і Конституційного суду.
Дмитро Медведвєв був на посаді прем'єр-міністра Росії майже 8 років, до того був президентом Росії впродовж одного терміну. Також Медведєв є головою правлячої партії «Єдина Росія».
Доповнено: Президент Російської Федерації Володимир Путін запропонував кандидатуру керівника Федеральної податкової служби РФ Михайла Мішустіна на посаду прем'єр-міністра. У Кремлі вже розповіли, що Путін підписав відставку уряду Дмитра Медведєва і вніс на розгляд нижньої палати російського парламенту - Держдуми - кандидатуру Мішустина на посаду прем'єра Росії.