Уряд схвалив концепцію 12-річної шкільної освіти

Cтарт «Нової української школи» запланований на 2018 рік

15:47, 14 грудня 2016

Кабінет міністрів України затвердив концепцію «Нової української школи» з 12-річною освітою, запропоновану міністерством освіти. Про це повідомило ВВС.

Згідно з концепцією, передбачається перехід на 12-річне навчання і старт «Нової української школи» вже у 2018-2019 навчальному році.

«Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Зміна підходів та введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі, буде потребувати від учнів та педагогів більше часу та сил. Такі зміни в рамках одинадцятирічки, без шкоди здоров’ю дітей та підвищення інтенсивності навчання, здійснити неможливо.

Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання та напрямок свого життєвого розвитку нам потрібна трирічна профільна школа, тобто 12 рік», – зазначила у своєму виступі міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Планується, навчання в школі триватиме 12 років. Впроваджуються три рівні середньої освіти: початкова – чотири роки, базова середня – п’ять років та професійна середня – три роки.

Діти починатимуть навчання з шести років, але для дітей з особливими потребами вікові рамки можуть бути змінені. Початкова освіта включатиме два цикли: 1-2 класи – адаптаційно-ігровий, без оцінок та з іграми; 3-4 класи – основний цикл, з навчанням по предметах, частину з яких будуть оцінювати.

Середня освіта поділятиметься на базову (5-9 класи) і профільну (10-12 класи). Профільною освітою займатимуться окремі навчальні заклади.

На основі схваленої концепції шкільної освіти формуватиметься подальший план освітніх реформ.

За словами Лілії Гриневич, перші результати можна буде побачити в 2029-2030 роках.