Кабінет міністрів на засіданні у середу, 13 липня, схвалив концепцію створення Фонду енергоефективності, який має сприяти підвищенню споживання енергоресурсів приватними домогосподарствами, повідомили у прес-службі уряду.
Очікується, що діяльність фонду дозволить Україні за п’ять років наблизитися до європейської моделі споживання і обліку енергоресурсів, заявив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.
«До 2021-го маємо досягти економії 1,5 млрд куб. м газу щороку, заощаджувати щороку 5 млрд гривень бюджетних витрат на фінансування субсидій, створити 75 тис. робочих місць. Крім того, робота фонду дає старт розвитку малого та середнього бізнесу на ринку впровадження енергоефективних заходів», – сказав Геннадій Зубко.
Слайд з презентації концепції Фонду енергоефективності
Однак, за його словами, для роботи фонду необхідне прийняття кількох законопроектів. Зокрема, це – закон про житлово-комунальні послуги, який визначає права споживача, обов’язки виконавця, постачальника послуг, розмежовує хто і що повинен зробити, і яку буде відповідальність за неякісне надання ЖКП, який прийнятий Верховною Радою у першому читанні. Також йдеться про прийняття закону про комерційний облік теплової енергії, води та водовідведення в сфері комунальних послуг та закону про енергетичну ефективність будівель.
Слайд з презентації концепції Фонду енергоефективності
Слайд з презентації концепції Фонду енергоефективності
При цьому, за даними віце-прем’єра, запит на енергоефективні заходи є значно вищим, ніж фінансування, передбачене у держбюджеті.
«Цього року ми мали бюджет 893 млн. Ми бачимо, що цих коштів недостатньо. Тому що вже 2,4 млрд кредитних коштів виділено на енергоефективні заходи», – сказав Зубко, повідомило «Еспресо».
Зазначимо, єврокомісар з питань європейської політики суспільства Йоханнес Хан цього тижня під час візиту до Києва, заявив, що для наближення до європейської моделі Україні необхідно підвищувати енергоефективність на 5% в рік, і ЄС готовий цьому сприяти.
«Треба багато роботи треба провести. Необхідно, зокрема, подбати про приватні будинки, де дуже часто відбуваються енергетичні втрати, і крім того, необхідно підвищувати якість термоізоляції будинків для того, щоб запобігти втратам енергії. За останні два роки Україні дуже пощастило, що зима була не така сувора, але клімат змінюється, не можна нічого гарантувати на наступну зиму, тому ми повинні інвестувати і ми будемо інвестувати. Для цього нам потрібно відповідне співробітництво та відповідні зміни», – зазначив він, повідомив телеканал «112».