Уряд скасував обмеження на граничну вартість опалення і гарячої води

Міненерго запевнило, що встановлення граничних тарифів суперечило вимогам МВФ і ставило під загрозу опалювальний сезон

19:24, 16 листопада 2019

Кабінет міністрів України на засіданні 15 листопада прийняв рішення про визнання такою, що втратила чинність, постанови від 26 червня 2019 року №560, якою встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання, повідомило Міністерство енергетики та навколишнього середовища.

Нагадаємо, цією постановою, яку уряд тодішнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана ухвалив 26 червня, встановлювався граничний тариф на опалення і гарячу воду: опалення не могло коштувати дорожче, ніж 1,4 тис грн за 1 Гкал при наявності приладів обліку і 35,21 грн за 1 кв. м без приладів обліку. Вартість гарячої води не могла перевищувати 83,66 грн за кубометр за умови підключення рушникосушарок і 75,74 грн за кубометр за відсутності рушникосушарок.

Тепер Міненерго стверджує, що встановлення граничних тарифів на опалення і гарячу воду суперечить вимогам МВФ і ставить під загрозу постачання тепла і гарячої води.

Крім того, у Міненерго стверджують, що з проханням скасувати постанову уряду Гройсмана до прем'єр-міністра Олексія Гончарука звернулася Асоціація міст України.

За оцінкою уряду, середньозважений тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня становив 1,8 тис грн за Гкал, а обмеження тарифу відповідно до скасованої постанови призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на суму 7 млрд грн.