Уряд Тимошенко просто не розуміє, що робити зі світовою фінансовою кризою, - Азаров

15:30, 21 жовтня 2008

Під час сьогоднішнього брифінгу у Верховній Раді народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, міністр фінансів Опозиційного уряду Микола Азаров заявив, що зміна уряду є найголовнішим антикризовим засобом на сьогодні, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі ПР.

"Уряд Тимошенко починав з виплати тисячі гривень знецінених заощаджень, а закінчує заморожуванням всіх внесків. Погодьтесь, "унікальний" результат за відносно короткий проміжок часу.

Треба сказати, що Партія регіонів, Опозиційний уряд Віктора Януковича неодноразово протягом всього цього проміжку часу, аналізуючи ситуацію, пропонував конкретні заходи по стабілізації ситуації. Треба було їх тоді лише реалізувати. Це і лютий, і квітень, і липень, 23 вересня в цьому залі. А що нам говорили у відповідь? "Ніякої кризи у нас немає, все у нас добре, все нормально. Це все вороги…", - наголосив М.Азаров.

"А зараз раптом розказують про те, що Україну накрила небувала криза, і уряд не можна у жодному випадку рухати, тому що ситуація буде ще гірше. Ну, тоді потрібно дивитися причини. А чому ситуація стала такою? Тому що уряд такий. І якраз тому зміна уряду є найголовнішим антикризовим засобом. Найголовнішим, наголошую.

Тепер нам розказують, що нібито існує якась антикризова програма, що існує маса законів, за які потрібно зібратися і проголосувати. І заради цього Президент навіть підписує указ, яким допускає нас ось в цей зал. Ми приходимо в цей зал, але програми не бачимо, як не бачимо ми і ніяких інших законів.

Зрозуміло, ми знаємо, що готує уряд, і коли ми ознайомилися з цими пропозиціями, то прийшли до висновку, що уряд не розуміє, що потрібно робити, і не розуміє причини виниклої кризи. Ми погортали цей величезний законопроект, почитали його уважно і задаємо собі питання. У всіх країнах світу, які стикаються зараз з наслідками світової фінансової кризи, ухвалюються наступні рішення. Перше - це підтримка тих банків, які постраждали, але не просто підтримка, а, як правило, в цьому випадку купляється частина активів, і ці ресурси йдуть на кредитування економіки. Подивіться передвиборні програми Обами, Маккейна. Там - зниження податків. У нас - абсолютно інша ситуація. Уряд навпаки пропонує збільшити податки, практично заморозити соціальні виплати, підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги, і цілий ряд інших подібних заходів.

Зверніть увагу на риторику. Тимошенко вже стала говорити, що "пора затягнути пояси". Так чому страждає економіка? Економіка страждає тому, що немає ресурсів фінансових. Тому Партія регіонів ще 23 вересня запропонувала чітку і ясну програму. Ми не просто говоримо про створення стабілізаційного фонду. Крім того, щоб просто сказати про створення стабілізаційного фонду, потрібно чітко сказати, що він ще поповнюватиметься, тобто вказувати ресурси і напрями їх витрачання. Нами підготовлений чіткий і ясний законопроект, де є чітка і ясна програма дій по мінімізації наслідків кризи", - запевнив М.Азаров.