Уряд затвердив етичний кодекс держслужбовців

На черзі – політики

18:01, 11 лютого 2016

Уряд затвердив правила поведінки державних службовців, що ґрунтуються на принципах прозорості і публічності. Відповідна постанова була схвалена на засіданні Кабінету міністрів 11 лютого, передає Укрінформ.

«Це урядове рішення, яке розповсюджується без прийняття окремого закону на всіх державних службовців відповідно до Закону про державну службу», – уточнив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Зокрема, ухвалений етичний кодекс діяльності державного службовця зобов'язує І і ІІ категорію держслужбовців здійснювати облік телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних сил, нардепами та суб'єктами підприємницької діяльності.

«Для всіх державних службовців І і ІІ категорії (передбачається. – ред.) введення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних сил, народними депутатами України, суб'єктами підприємницької діяльності або їхніми уповноваженими особами», – зачитав частину постанови прем'єр.

Також уряд схвалив та збирається запропонувати на голосування Верховної Ради проект закону «Про правила доброчесності політичного діяча».

Крім того, було схвалено проект закону «Про забезпечення ефективного управління діяльністю державних підприємств, установ і організацій та господарських структур».

«Йдеться про те, щоб ми дійсно дали можливість уряду припинити цю багаторічну судову тяганину з нечистими на руку керівниками державних підприємств, які за невеликі гроші купують судові рішення і утримуються будь-якою ціною на державних підприємствах, витягуючи з них державні кошти. Цей закон дає можливість тимчасово протягом шести місяців імперативного права уряду з ініціативи міністра, до сфери якого входить те чи інше державне підприємство, достроково припинити контракт з тим чи іншим керівником державного підприємства», – пояснив суть законопроекту міністр юстиції Павло Петренко.

За словами міністра, ці законопроекти та схвалена постанова Кабміну спрямована на недопущення політичного втручання і політичної корупції, тиску певної гілки влади на іншу гілку влади.