Уряд затвердив конкурсну комісію з вибору голови Державного бюро розслідувань

13:41, 29 лютого 2016

Кабінет міністрів України затвердив шістьох членів конкурсної комісії зі створення Державного бюро розслідувань – по три представники від президента і уряду, і очікує ще трьох представників від парламенту. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Ми в призначаємо конкурсну комісію шістьох з дев’яти членів, ми очікуємо від Верховної Ради України трьох кандидатів до конкурсної комісії. Також постановою Кабміну ми створюємо Державне бюро розслідувань як центральний орган виконавчий влади. На завтра призначаємо перше засідання конкурсної комісії для того. Щоб почати процедуру призначення директора ДБР», - заявив на засіданні уряду в понеділок, 29 лютого, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

До конкурсної комісії від Кабміну увійшли заступник голови МВС Ека Згуладзе, перший заступник міністра юстиції Наталя Севастьянова і народний депутат Антон Геращенко.

Від президента до комісії увійшли завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Роман Майданик, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Віктор Самохвалов та партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко» Тетяна Сліпачук.

Нагадаємо, закон «Про Державне бюро розслідувань» був підписаний президентом 14 січня 2016 року. Згідно з документом, закон набуває чинності з дня створення Кабінетом міністрів Державного бюро розслідувань, але не пізніше 1 березня 2016 року.

Держбюро розслідувань має виявляти, розкривати і припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, які вчинили службові особи Національного антикорупційного бюро України, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).