Кабінет Міністрів України затвердив положення про Національний репозитарій академічних текстів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 19 липня, пише «Інтерфакс-Україна».
Як зазначається, репозитарій - це загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. До репозитарію входять дисертації, кваліфікаційні випускні роботи, статті в наукових виданнях, монографії, наукові видання, звіти у сфері наукової діяльності, підручники, публікації в інтернеті на платформах для обміну науковими публікаціями, а також інші академічні тексти, незалежно від дати публікації. Власником Національного репозитарію є держава в особі Міністерства освіти і науки, що визначає розпорядника.
Згідно з повідомленням прес-служби Міносвіти, ресурси Національного репозитарію будуть допоміжним засобом для експертизи академічних текстів на запозичення (плагіат), але остаточний висновок все одно буде за експертами.
Інституціональні учасники - виші, наукові установи, наукові видавництва та інші, матимуть безкоштовний і вільний доступ до репозитарію.
«На черзі - розробка регламенту, що визначить процедури наповнення репозитарію академічними текстами, порядок їх зберігання, систематизації, обробки, надання інформації у відкритий доступ, взаємодії з інституціональними учасниками та іншими користувачами. Паралельно формуватиметься база текстів - вони збиратимуться в тому вигляді, в якому можуть піддаватися обробці, перегляду і порівнянню», - зазначено в повідомленні.
Перший етап зі створення Національного репозитарію міністерство планує завершити до кінця 2017 року. Після повноцінного запуску ресурсу, в 2018 - 2019 роках заплановано створення власної наукометричної бази даних.