Уряд змінив критерії визначення карантинних зон

Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівнів переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів

15:25, 12 серпня 2020

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 12 серпня, на прохання Міністерства охорони здоров’я спростив критерії визначення карантинних зон для регіонів, об’єднавши два показники в один.

«Раніше рівень загрози ми визначали за 4 показниками. Ми об’єднали 2 показники – і зараз будемо визначати по трьох: заповненість ліжок, рівень тестувань і третій показник, який ми ввели замість двох – це рівень нових хворих на 100 тисяч населення – тобто за 14 днів нові випадки на 100 тисяч населення. Це буде більше зрозуміло для наших громадян», – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє Укрінформ.

За його словами, для того, щоб регіон жив у режимі «зеленої зони», середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань має бути не менше, ніж 24 на 100 тис. населення за 7 днів.

Також показник захворюваності на Covid-19 за 14 днів не повинен перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення.

Якщо рівень завантаженості ліжок по регіону становить 50 і більше відсотків 5 днів поспіль, то на території всього регіону встановлюється «помаранчевий рівень» епідеміологічної небезпеки, якщо більше 70% – то «червоний рівень» на території всієї області.

відео КабМін

За словами Степанова, комісія ТЕБ на НС прийматиме рішення про встановлення рівня епідеміологічної небезпеки кожні 7 днів. А рішення по послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівнів може бути переглянуте не раніше, ніж через 14 днів, бо саме стільки триває інкубаційний період коронавірусу.

Зауважимо, що досі карантинні зони для регіонів визначали за 4 показниками: завантаженість ліжок (не більше, як 50%), середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА (не менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів), коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування Covid-19 (не більше 11%) та показник динаміки зростання випадків інфікування (не більше 10%).

Як інформував ZAXID.NET, 31 липня Україну вперше поділили на чотири зони за рівнем епідемічної небезпеки. Було впроваджено, що з 1 серпня в Україні адаптивний карантин може посилюватися чи послаблюватися в окремих районах та містах областей, якщо саме в них епідемічні показники не відповідають нормам.

За рішенням комісії ТЕБ та НС, «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу із 3 серпня встановили у місті Луцьк, місті Тернопіль і в Кіцманському районі Чернівецької області. Місцева влада Тернополя й Луцька обурилася цим рішення і відмовилася закривати все на жорсткий карантин.