Уряд змінив правила розподілу коштів Держфонду регіонального розвитку

14:24, 20 травня 2016

Після скандалу із розподілом коштів Державного фонду регіонального розвитку у Львівській області Мінрегіонбуд змінив правила відбору проектів, які фінансуються за рахунок фонду.

Як інформував ZAXID.NET, у березні конкурсна комісія, до якої входили чиновники ЛОДА та депутати ЛОР, розподілила кошти з Державного фонду регіонального розвитку на 2016 рік.  З 222 мільйонів майже 40% коштів виділили Пустомитівському, Городоцькому, Мостиському та Самбірському районам. Саме ці чотири райони входять до виборчих округів нардепів від БПП Богдана та Ярослава Дубневичів. Інші ж 16 районів області отримали мізер або зовсім залишилися без фінансування.

Проти прийняття такого рішення виступила фракція «Самопомочі» у Львівській облраді, а перший заступник голови ради Парасковія Дворянин відмовилась підписувати протокол.

«Коли я не підписала протокол з переліком тих об’єктів, які були обрані, то розуміла, що треба робити наступні кроки, – зазначає Парасковія Дворянин, перший заступник голови Львівської обласної ради. – І я дуже дякую фракції «Самопоміч» у Верховній Раді, зокрема голові Олегові Березюку, який публічно говорив про це на телебаченні, з колегами по Парламенту, у Міністерствах, зокрема й Мінрегіонбуді. Профільне міністерство прислухалося, і ми маємо наказ про нові особливості конкурсу».

Нововведення міністерства дозволить уникнути дисбалансу у розподілі коштів ДФРР, який є сьогодні, впевнена Парасковія Дворянин.

«Шанси на перемогу у конкурсі ДФРР повинні бути рівними у всіх районах. Перемагати мають найкращі проекти, а не пролобійовані тим чи іншим депутатом. Відтак в нас не буде штучно створених надбагатих районів, де по чотири рази замінятимуть вікна і десять разів ремонтуватимуть дахи. Зникне й поняття «депресивні райони», яким сьогодні характеризують фактично покинуті напризволяще регіони Львівщини. Наступного року, під час розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку, експерти, які будуть відібрані, мали би керуватися принципами прозорості», – вважає Парасковія Дворянин.

Старий наказ Мінрегіонбуду про підготовку, оцінку та відбір інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку давав можливість формувати склад регіональної комісії на розсуд органу, який її утворив, тобто ЛОДА. Відповідно, у 2016 році серед членів комісії було 16 представників ЛОДА, 14 депутатів ЛОР та 4 представники експертного середовища. Це спричиняло конфлікт інтересів і вплинуло на об’єктивність при оцінюванні.

«За новими правками кількість членів регіональної комісії з числа представників органу, який її утворив, не має перевищувати 1/3 загальної кількості складу комісії, – розповідає депутат фракції «Самопоміч» у ЛОР Іван Собко. – А кількість представників громадських об’єднань повинна становити не менше 1/3 складу комісії. Збалансованість повинна зберегтися також у групах, які будуть оцінювати інвестиційні проекти і мають складатися з не менше п’яти членів регіональної комісії».