«Преса, яка містить суху інформацію про дії уряду, нові призначення та постанови, нецікава пересічному читачеві. З цієї ж причини у Великобританії не існує державних дотацій для ЗМІ: газетам дають змогу бути об’єктивними і цікавими», - про це 9 березня у Києві розповів під час лекції «Наскільки вільною є британська преса?» британський журналіст і публіцист, автор передовиць The Times Майкл Бініон.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі книгарні «Є».
«Журналіст під час написання матеріалу перебуває від впливом численних обмежень, які долає тією чи іншою мірою: самоцензура, морально-етичні норми, редакційна політика», – зазначив Майкл Бініон.
«Крім цього, автор враховує запити читацької аудиторії. Адже громада, яка купує видання і в такий спосіб його фінансує, розраховує прочитати новину на певну тему і висвітлену з певного ракурсу», - зазначив він.
Британський журналіст наголосив на тому, що в період економічного спаду посилюється вплив рекламодавців на редакційну політику видання.
Зростає конкуренція між безкоштовними онлайн-виданнями і паперовими ЗМІ. Молодь звикла читати новини в режимі онлайн. Низка користувачів принципово не хоче сплачувати кошти за доступ до Інтернет-версій паперових ЗМІ. Натомість газети і журнали втрачають кошти, необхідні, зокрема, для оплати якісної праці авторів.
«Як наслідок, скорочують штат кореспондентів, що безпосередньо впливає на якість і різноманітність матеріалів. Утім, за якістю висвітленої інформації безкоштовні та дешеві ЗМІ не можуть конкурувати з авторитетною друкованою пресою», – зазначив Майкл Бініон.