Усі екстрені служби за єдиним номером

21:07, 5 березня 2015

Львів став першим містом в Україні, в якому стартує пілотний проект. Запускати його мають у два етапи. Наразі дали відмашку - лише на тестування. Сподіваються за місяць-два відлагодити роботу. 

Єдину диспетчерську надзвичайники запустили ще до Євро-2012. Тож і відтестували її на іноземцях. До сьогодні телефонна лінія 112 працює паралельно із 101. "112 - це номер колишнього оператора і люди часто дзвонять так, як до оператора. Але деспетчера завжди мають підняти трубку. І дати людині відповідь. Київстар чи UMC", - розповів начальник чергової зміни Андрій Ребуха.

Окрім екстрених служб відтепер за єдиним номером можна залагодити і комунальні трафунки. До пульта 112 під'єднали "гарячі лінії" міста та області. Міліція також рапортує, у них теж все готово до запуску єдиної системи. "Складнощі ще є в підготовці людей. Ми на базі міського управління зараз підготували 6 фахівців, які будуть працювати в цій сфері  і в подальшому будемо готувати ще 12 працівників", - зауважив начальник обласного управління міліції Дмитро Загарія.

Якщо колись короткий номер 112 був доступний тільки для двох мобільних операторів,  то відтепер його підтримують всі. Навіть стаціонарні. "Вони це зробили і ми підписали меморандум з екстреними службами, які мають відношення до людей які потребують допомоги в разі необхідності", - говорить начальник головного управління   служби цивільного захисту Львівщини  Сергій Дмитровський.

Для повної комутації єдиної диспетчервської з міліцією та медиками довелося протягувати оптоволоконні лінії. Свого часу чекає і новий кол-центр "швидкої" медичної допомоги - ще немає дороговартісних серверів. 

Ідейники проекту запевняють, наразі служба 112 і всі інші екстрені номери будуть працювати паралельно. Після тестування єдиний номер мав би працювати в цілодобовому режимі.