Усі кредитори, окрім Росії, погодилися реструктуризувати частину українського держборгу

11:38, 15 жовтня 2015

Держателі 13 з 14 випусків суверенних і гарантованих державою українських єврооблігацій підтримали їх реструктуризацію на зборах у Лондоні 14 жовтня, згоди не було отримано лише за «російськими» євробондами через неявку кредитора, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Українські кредитори прийняли рішення про списання $3 млрд і прийняття умов як списання, так і реструктуризації», – сказав він на брифінгу в Києві в четвер, передає «Інтерфакс-Україна».

«Як і очікувалося, єдина країна, яка не взяла участі в голосуванні, є така цікава країна, називається вона Російська Федерація. І $3 млрд, які Росія повинна реструктуризувати, і також частково списати, залишилися невирішеними », - зазначив український прем'єр.

Він повідомив, що Україна повторно запропонує Росії 29 жовтня на зборах прийняти загальні умови реструктуризації.

«Якщо вони вважають, що вони унікальні, ми готові до судового розгляду справи з РФ», – заявив Яценюк.

Як повідомляв ZAXID.NET, Україна 27 серпня заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько $19,3 млрд з комітетом кредиторів, що представляє держателів цих українських зобов’язань приблизно на $9 млрд. Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення суми, що залишилася, будуть відкладені на чотири роки – з 2015-2023 на 2019-2027. Для цього замість наявних 14 випусків єврооблігацій (11 суверенних і трьох гарантованих державою «Фінінпро») і кількох гарантованих державою кредитів («Укравтодору», КБ «Південне» і «Укрмедснаба») із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних будуть випущені дев’ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, що погашаються щорічно в 2019-2027 рр., із ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за наявними паперами будуть капіталізовані в нові єврооблігації.

Окрім цього, держателі єврооблігацій пропорційно своїй частці в сумарному реструктуризовуваному боргу отримають 20-річні державні деривативи. Платежі за ними здійснюватимуться в грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Якщо приріст ВВП за рік буде нижчим за 3%, виплат за паперами не буде. У разі, якщо приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитиме 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% — ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%.

Вказані умови за держдеривативами діятимуть тільки після того, як номінальний ВВП України зросте в 1,5 раза і сягне $125,4 млрд (поточний прогноз МВФ за показниками ВВП на 2019 рік у доларах США, що є еквівалентом 3,183 трлн грн за курсом поточного прогнозу). Окрім цього, в 2021-2025 рр. виплати за VRI будуть обмежені 1% ВВП.