Усі національні засоби захисту прав Луценка вичерпані, - адвокат

08:25, 19 лютого 2013

Після відмови Апеляційного суду звільнити Юрія Луценка за станом здоров’я захист екс-міністра внутрішніх справ має достатньо аргументів до подання у Європейський суд з прав людини щодо позбавлення Юрія Луценка права на справедливий суд не чекаючи на рішення Вищого спеціалізованого суду України.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив адвокат екс-міністра Олексій Баганець.

 «У грудні 2012 року, коли виправна установа нам відмовила в подачі подання до Менського районного суду про звільнення Юрія Луценка від відбування покарання, ми зрозуміли, що всі засоби національного захисту прав Луценка, в тому числі щодо його незаконного утримання у місцях позбавлення волі, вичерпані. А це відкриває дорогу до Європейського суду, щоб ми звернулися туди зі скаргою на порушення права на справедливий суд при засудженні Луценка, не чекаючи рішення Вищого спеціалізованого суду. Регламент Європейського суду дозволяє нам це робити, тому ми цю ситуацію довели, доказали. Зокрема відомо, що я звертався до окружного адміністративного суду і просив визнати бездіяльність ВАСУ протиправною. Мені Адміністративний суд відмовив у прийнятті такої заяви. Тобто, в мене більше ніж достатньо доказів про те, що всі національні засоби захисту прав Луценка вичерпані, у нас є надія тільки на Європейський суд», - заявив Баганець.

Як повідомляв ZAXID.NET, 27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Ю.Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Крім того, 17 серпня Печерський районний суд Києва визнав Ю.Луценка винним у недбальстві під час продовження оперативно-розшукових заходів щодо водія В.Давиденка і засудив до двох років обмеження волі.

Екс-міністра затримали 26 грудня 2010 року, з того часу він перебував у Київському СІЗО. 31 серпня Ю.Луценка етапували до Менської колонії в Чернігівській області для відбування покарання.

18 лютого Апеляційний суд Чернігівської області залишив Юрія Луценка за ґратами відбувати покарання попри хвороби.