Усі українці – засуджені умовно

10:14, 20 липня 2011

Низка посольств країн-членів ЄС, зокрема, посольство Франції в Україні, видаючи візи громадянам України, просять деяких із них після поїздки прийти у посольство і повідомити про своє повернення. При цьому, у разі неявки українця для підтвердження, йому загрожує відмова у видачі візи терміном на 99 місяців.

Таке «радісне» повідомлення про наполегливу «лібералізацію» візового режиму оприлюднили наші ЗМІ.

Не дуже знаюся на законодавстві, але з переглянутих за життя криміналів пригадую, що постійно мельдуватися у поліції належить або умовно ув’язненим, або звільненим під заставу. Тобто підозрюваним у скоєнні злочину, або злочинцям із доведеною провиною.

Отже, на думку демократичної, ліберальної Європи, яка усіх чмурить за недотримання прав людини, такими злочинцями апріорі є усі українці.

Є кілька запитань, які адресовані чиновникам з ЄС, тобто мешканцям по той бік стіни, тобто запитання у космос, без надії на відповідь.

1. Хто покриватиме кошти доїзду до посольств, більшість яких є у Києві?

2. Скільки і в яких умовах триватиме процедура стояння у черзі для засвідчення свого повернення після поїздки до ЄС?

3. Якою буде процедура у випадку тепер уже малоймовірної багаторазової річної візи?

4. Чому покарання за неявку – невидача віз упродовж тільки  99 місяців?  Чому  не 99 років?

5. Чому саме міністр закордонних справ Польщі Владислав Сікорський так гаряче підтримав таку ініціативу? Донедавна Польща декларувала себе як адвокат України, а тепер все більше схожа на прокурора.

6. Чи не простіше уже при народженні випалювати на руках усіх українців мітки, які дозволяли б слідкувати за їх переміщенням навіть уздовж нового берлінського муру?

Ніколи не була у більшості країн ЄС. Якщо трапиться така нагода, але після повернення треба буде мельдуватися у посольстві – відмовлюся. Вважайте це смішною декларацією людини, на якій без усяких підстав випалили тавро «Потенційний злочинець».