Усі звірі рівні, але деякі звірі рівніші за інших, - Табачник про «Могилянку»

15:54, 28 лютого 2011

«Києво-Могилянська академія» три роки перебувала у перманентній війні з попереднім міністром освіти Іваном Вакарчуком. Тепер їй не подобається наступний міністр освіти. Враховуючи, що ми належали до різних політичних сил, маємо різні погляди і переконання, мені здається, що тут класична ілюстрація прикладу про Бабу Ягу або про танцюриста, якому танцювати заважають ноги.

Про це в інтерв’ю ІМК заявив міністр освіти і науки України  Дмитро Табачник.

«КМА - державний університет, і тому, затверджуючи свої правила прийому до вищого навчального закладу, вона повинна керуватися загальнодержавним документом "Умови прийому до вищого навчального закладу". Не можна з одного боку базікати про своє передове місце в боротьбі з корупцією, а з іншого - у своїх правилах, всупереч державним, намагатися проводити вузівський, університетський іспит», – зазначив Д.Табачник.

 За словами міністра, якщо є домовленість про те, що приймаємо у навчальні заклади на підставі двох документів - сертифікатів тестування й атестата середньої школи - значить, так повинні робити всі. Київський національний університет, Львівський національний університет, Харківський національний університет і навіть університет "Києво-Могилянська академія".

«В одному правовому полі не буває винятків. Інакше виходить "Ферма тварин" за Оруелом. Усі звірі рівні, але деякі звірі рівніші за інших. Але вигадали це кабани - я би не хотів далі порівнювати. Це перша проблема», – додав міністр.

Друга проблема, за словами Д.Табачника, так це те, що «Могилянка» намагалися ввести іспит з англійської мови, що абсолютно неприпустимо для будь-якого вищого навчального закладу. Тому що іноземну мову в школах вчать по-різному. «Ви, припустимо, у школі вчили німецьку, я - італійську. Ми маємо право вступати до державного університету, приходимо - а там написано: іспит з англійської мови. Я нікому більше не зобов'язаний пояснювати, що я не "верблюд"», – додав Д.Табачник.

«Я вважаю, що всі університети мають свої правила прийому готувати так, щоб вони не суперечили загальнодержавному документу про правила прийому. Що стосується невдоволення КМА тим, що в проекті закону передбачається збільшення вимог до класичних університетів, то, по-перше, до моменту прийняття закону ще досить багато часу, а по-друге, умови закону не можуть вибудовуватися і підганятися під один якийсь виш.

Замість того, щоб займатися конструктивним будівництвом освітнього поля, набагато простіше перебувати у постійній війні з міністрами освіти, які змінюють один одного», – підсумував Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.