Великий бокс завітав до Львова, а львів'яни завітали на великий бокс. Для місцевої «Арени Львів» перший титульний бій українського боксера Олександра Усика став безпрецедентною подією. Якщо додати до цього ще й прощальний поєдинок Андрія Котельника, єдиного наразі чемпіона світу зі Львова, то вечір Великого боксу на «Арені Львів» став насправді особливим.
«А де Усик?»
Майже о пів на восьму, на стадіоні грає жвава музика, глядачі потроху підтягуються на трибуни. У VIP-секторах напівпорожньо. Усі в очікуванні бою Олександра Усика, до якого мерзнути щонайменше три години.
Публіка суттєво відрізняється від типової футбольної аудиторії - багато глядачів прийшли сім'ями та великими родинними компаніями. Півторадесятка жінок роблять колективну світлину перед стадіоном. «Ви усім колективом приїхали», - запитую. «Майже всім», - відповідає жінка середнього віку. «Ми з Кременця, самі вчителі. Приїхали до Львова відзначати День вчителя і заразом за боксерів повболівати».
Ще інша група чоловіків стоїть перед входом, жартують, кличуть дівчат «баришнями". Як виявилося, приїхали з Київської області. «І не важко було в таку довгу дорогу їхати?». «Та ні. Ми Усика дуже любимо, приїхали його підтримати, - каже старший чоловік. - То вперше у Львові за 40 років. Ще пам'ятаю, як у Львові Ленін стояв і в центрі була гостиниця «Варшавська».
Коли ж нарешті ведучий на ринзі оголошує про початок вечору боксу, «Арена Львів» зустрічає його напівзаповненими трибунами. «Слава Україні!», - розпочинає ведучий. «Героям слава!», - відлунює на напівпорожніх секторах. Більшість з тих, які прийшли раніше, потирають від холоду руки і розчаровано дивляться на годинник: «А коли буде Усик?».
Бокс, бокс, бокс
Публіка дещо оживилася під акорди «Океан Ельзи» «Я не здамся без бою», з якою вийшов на ринг українець Олег Малиновський. Йому протистояв грузин Георгій Гочішвілі, якого український боксер здолав нокаутом вже у третьому раунді.
Більшість місць у VIP-секторі залишалися порожніми. Ціни на місця тут варіювали від 750 до 1000 грн. Публіка продовжувала підтягуватися на стадіон. На рингу замість звичних напівоголених дівчат із номерними табличками виходили дівчата у національних костюмах. Стадіон не втомлювався заряджати «Слава Україні!», а на арені лунало багато української музики.
Наступний бій впевнено виграв львів'янин Віктор Плотніков, який наприкінці другого раунду здолав боксера з Грузії Володимира Янезашвілі у напівлегкій вазі. У свою чергу дебютний поєдинок Сергія Радченка у важкій вазі проти більш досвідченого суперника Ігоря Пилипенка завершився перемогою новачка за рішенням суддів.
Уже після третього бою на «Арені Львів» закінчилися гарячий чай і кава. Залишилися тільки пиво і безалкогольний глінтвейн. Між тим на екранах показали, як на арену приїхав Олександр Усик, аби нагадати глядачам, для чого вони мерзнуть холодного суботнього вечора на околицях Львова.
Ще один дебютант вечору боксу, харків'янин Павло Петров, вийшов на ринг під стрілецьку пісню «Ой у лузі червона калина» проти казахського боксера Бекмана Сойлібаєва. У результаті казах виграв технічним нокаутом. А от у парі Олексій Козлов (Україна) та Елдос Саркулов (Казахстан) сильнішим за рішенням суддів виявився представник України.
Зіркові бої
Львівського чемпіона Андрія Котельника «Арена Львів» зустрічала стоячи. Боксер вийшов на ринг під пісню «Все буде добре» ОЕ і публіка привітала його шаленими оплесками і десятками прапорів України. Уже з перших секунд бою глядачі почали заводити «Котельник! Котельник!».
До свого фінального бою в житті Андрій Котельник підійшов із результатом у 36 поєдинків на професійному рингу, з яких 31 бій боксеру вдалося завершити перемогою.
Український чемпіон зумів повалити грузинського суперника Олександра Бенідзе на підлогу вже у другому раунді. Під шалену голосову підтримку вболівальників рідного міста Котельник не збавляв обертів в атаці. У перерві між раундами лунав відомий хіт «Ми - хлопці з Бандерштадту». Однак міцний грузинський горішок не давав себе подолати впродовж дев'яти раундів.
У результаті Андрій Котельник переміг Олександра Бенідзе за одноголосним рішенням суддів. Боксер наголосив, що присвятив свою перемогу військовим, які зараз воюють на сході України.
Головна зірка вечора, Олександр Усик вийшов на ринг вже ближче 23 години. Підтримати свого колегу у першому титульному бою приїхав багаторазовий чемпіон світу з боксу та чинний мер Києва Віталій Кличко. Гімн України перед поєдинком виконував улюблений гурт Олександра Усика «Тінь сонця».
Українець виглядав впевненішим за свого суперника, який вперше впав вже у першому раунді. Тим більше за такої шаленої підтримки стадіону, яка щоразу вибухала від гучних викриків «Усик! Усик!», «Україна! Україна!», а також класичного - «Слава Україні! Героям слава!». Звісно, не минулося й без традиційного вітання Володимиру Путіну від українських вболівальників.
Львівську арену розривало від кожного точного удару українця. У результаті Олександр Усик нокаутував Деніела Брюера у 7 раунді, здобувши свій перший професійний титул у житті. Саме зі Львова Олександр Усик повіз свій перший пояс - пояс інтерконтинентального чемпіона за версією WBO у важкій вазі.