Усиновлення дітей іноземцями: аргументи та коментарі

16:13, 15 травня 2013

Верховна Рада сьогодні, 15 травня, не підтримала законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення.

У Конвенції, зокрема, акцентовано на вдосконаленні процедури міждержавного усиновлення, врегулюванні питань міжнародно-правового співробітництва та захисті прав українських дітей, які вже усиновлені і проживають у сім’ях іноземців.

«За» проголосувало 123 депутати із 413 зареєстрованих у залі. Зокрема, 11 голосів дала Партія регіонів, 60 голосів – ВО «Батьківщина», 35 голосів «УДАР» та 17 позафракційних. Жодного голосу не дали комуністи та «свободівці». Після цього законопроект направили на доопрацювання у комітети Ради. "За" це рішення проголосували 287 із 419 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Офіційні дані від прес-служби Мінсоцполітики України:

Впродовж 2012 року в Україні було усиновлено 58 дітей із синдромом Дауна: лише одну дитину усиновила українська родина, 57 – іноземці

Самі ж депутати після голосування активно висловлювались на цю тему у соцмережах та на партійних сайтах. ZAXID.NET пропонує підбірку найгостріших коментарів з цього приводу: 

Леся Оробець (фракція ВО «Батьківщина», голосувала «за»)

"Йдеться про ключовий документ, яким регулюється міжнародне усиновлення в усьому цивілізованому світі: Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Латвія, Норвегія, Італія, Іспанія, Польща, Швеція, Грузія, Австралія, Канада, США – загалом 89 країн. Шість разів поспіль його валили лобісти різних мастей, зацікавлені в збереженні нинішньої корупційної ситуації, коли всі (від директора інтернату до судді, який приймає рішення про всиновлення) мають можливість вимагати хабар в іноземців, які хочуть всиновити українську сироту (переважно хворого підлітка без жодних шансів в Україні)".

Ганна Герман (фракція Партії регіонів, не голосувала)

«Це великі ілюзії, що ми зможемо контролювати, що діється з нашими дітьми в Америці чи інших країнах за кордоном. Ви згадайте колосальний скандал в 90-х роках з продажу українських дітей - ми не змогли перевірити долі жодного з них в США. Тому що західне законодавство забороняє громадянам, послам, посольствам інших країн втручатися в сімейні справи. Ми ніколи не зможемо перевірити цього. Ми не маємо гарантій того, де наші діти опиняться, що з ними буде. Ми щодня бачимо по телевізору страшні звістки з Заходу, що діється – крадуть дітей, ґвалтують... Ми не маємо гарантій, що з нашими дітьми цього не трапиться".

Володимир Ар’єв (фракція ВО «Батьківщина», голосував «за»)

"Той хто двічі на день міняє Гуччі га Версачу не зрозуміє того, хто лежить у перепраному памперсі! Українські хворі сироти перебувають в жахливих умовах в дитбудинках, куди, через розкоші Межигір'я, фінансування не доходить. Вони не отримують ані потрібного харчування, ані лікування. Українці їх всиновлювати не прагнуть через відсутність умов для цього. При цьому, в США чи ЄС всиновлювач дитини-інваліда отримує величезні податкові пільги та 70-90% знижки на медичне обслуговування та ліки. Крім того, отримати право на всиновлення там непросто, не купиш дозвіл, як в українського чиновника-хапуги. Тобто, у нас діти-інваліди приречені на біль і забуття, а за кордоном вони отримують величезний шанс".

Ірина Геращенко (фракція «УДАР», голосувала «за»)

"ВР сьогодні провалила приєднання України до Гаагськоі Конвенціі по усиновленню дітей, яка давала б можливість державі більш ретельно відслідковувати долю дітей, усиновлених іноземцями, отримувати інформацію про їхню долю від спеціальних агенцій. Провалила голосування , як не дивно, партія влади (саме Президент Янукович подав Конвенцію на ратифікацію, а отже - це голосування і є справжня позиція президента). Найбільше вражає фарисейство в цьому вразливому питанні: не дамо вивозити українських дітей. Це говорять люди, які не всиновили жодної дитини, але беруть на себе відповідальність вирішувати долю тисяч дітей. Прикриваючись мораллю, вірою і т.д. Кожен малюк має право на родину, на щастя, а не жити в сиротинці... Чому дорослі заможні і забезпечені дяді і тьоті , прикриваючись псевдопатріотизмом, лишають дітей цього права?"

Євген Мельник (фракція ВО «Свобода», голосував «проти»)

"Влада через приєднання до цієї конвенції відкрито демонструє своє огидне антиукраїнське обличчя. Ухвалення цього законопроекту призведе до торгівлі дітьми. Кожна дитина-сирота має бути зігріта теплом української родини. Ми не повинні віддавати іноземцям дітей, які в силу життєвих обставин опинилися поза сім‘єю. Навпаки – маємо дбати про власний генофонд і заборонити усиновлення дітей іноземцями. Але владі байдуже до думки українців. Вона без громадського обговорення "пропихає" цей законопроект. Насправді ж він передбачає створення в Україні іноземних представництв, які підбиратимуть дітей, щоби згодом їх продавати".

Поіменне голосування за законопроект.

Фото з сайтів: obozrevatel.com, soroka2010.com.ua, facebook.com.